Skocz do zawartości

Stare pliki na nowym 3D Studio Max 6


Gość OizzOn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OizzOn

Mam 3D Studio Max 6 i nie chcą się na nim otworzyć moje starsze rysunki które były stworzone chyba na 3D Studio Max 2. Wyskakuje okienko z informacją o błędzie. Dlaczego tak się dzieje. Istnieje jakiś program do przekonwertowania plików tak żeby szóstka je łyknęła ? Proszę o pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sceny z max'a 2.0 otwierają się w 6 bez problemu.

Komunikat jaki się pojawi, to:

'Obsolete data format - please resave file', który jedynie informuje, że plik pochodzi ze staraszej wersji.

Inne komunikaty mogą np. informować o brakujących teksturach, czy też dll'kach od pluginów, z ktorych korzystałeś na max'ie 2.0

 

Jak widać, jeśli nie możesz otworzyć sceny z powodu błędu, powinieneś jeszcze podać, jaki to błąd, aby możliwe było bliższe rozpoznanie problemu.

 

Jako inne rozwiązanie problemu, spróbuj wyciągnąć obiekty z tych plików poprzez 'merge'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OizzOn

Nie to nie jest tylko informacja, błąd w załączonym obrazku, nie znam się za dobrze na angielskim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliścy od "dyskretnych" pisali żeby naciskać przycisk 'Retry' aż do bulu. Opisali przykład przysłanego pliku, który podawał właśnie tego rodzaju komunikat i pomogło wciśnięcie około 200 razy przycisku retry:D

Genialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OizzOn

Merge nie pomogło :(

 

Specjaliścy od "dyskretnych" pisali żeby naciskać przycisk 'Retry' aż do bulu. Opisali przykład przysłanego pliku, który podawał właśnie tego rodzaju komunikat i pomogło wciśnięcie około 200 razy przycisku retry:D

Genialne

 

Do płowy to prawda bo wcisnąłem parę naście razy i zaczęło mielić po chwili znowu wyskoczył alert z błędem znowu docisnąłem parę razy znów zaczęło mielić i Max się zamknął :)

 

Czyli mówiąc krótko ... dupa

 

Ale dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze parę pytań.

Dzieje się tak ze wszystkimi twoimi plikami z MAX'a 2.0?

Czy próbowałeś otworzyć je na innej instalce max'a (czyli u kogoś innego, lub po reinstalce max'a 6 u siebie)

Jeśli to nie problem, może udostępnij którąś ze scen, lub sam sprawdź na innym kompie - możliwośc sprawdzenia przez większą grupę osób przynajmniej wyjaśni, czy błąd jest w scenach (czyli powstałby na etapie ich tworzenia w max'ie 2.0) czy też problem jest w Twoim max'ie 6..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności