Jump to content

problem z adobe after effects


Generał Tatarin
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim, mam problem z after effects, razem z kolegami chcemy zrobić do szkoły krótki filmik, sęk w tym że w ostatniej scenie chcemy aby pojawił się obiekt 3d, więc mam do was pytania: Jak wykluczowac tło? (usunąć tło które jest jednego koloru) I jak połączyć te dwa klipy (3d i film). Przepraszam że zawracam wam głowę, ale z tego co na googlach wyczytałem to nie ma zabardzo tutoraili po polsku... a jak są to do ***** (cytat) natomiast mój angielski jest zbyt skromny. Znalazłem coś, jednak to jest już dla trochę zaawansowanych, a ja nic nie potrafię :\

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Chcesz usunąć tło z animacji wykonanej w 3d, czy z filmiku nakręconego kamerą w blue boxie? Bardziej logiczne wydaje mi się to pierwsze, ale pewien nie jestem.

 

Wyrenderuj sobie dodatkowo kanał alpha dla danego obiektu 3d. Następnie zimportuj do Afrer Effects animkę samego obiektu i tą zawierającą kanał alpha. Tą z kanałem alpha ukryj, aby nie była widoczna po końcowym wyrenderowaniu filmu. Teraz na warstwę zawierającą obiekt nałóż efekt Effect > Channel > Set Channels. Większość pól pozostaw bez zmian. Pole Source layer 4 ustaw na warstwę zawierającą kanał alpha. Następnie daj Set Alpha To Source 4's: Lightness. Tło otaczające obiekt 3d zniknie.

 

Nie wiem na ile jest to sposób profesjonalny, ale działa. Jeśli ktoś robi to lepiej - niech napisze.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy