Skocz do zawartości

959nf rozmyte 1600x1200@85Hz


7th_son

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno stalem sie "szczesliwym" posiadaczem samsunga 959nf. "Szczesliwym" bo obraz w w/w rozdzielczosci jest rozmazany, troche lepiej wyglada to o dziwo w 75Hz, jednak problem nie znika. Karta graficzna jest nowa i jest to radek9550 od Gigabyte (probowalem juz omeg i catalystow 5.3).

 

Pomozcie bo nie wiem czy to wina egzemplarza czy "ten typ tak ma"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmmm - to zależy możesz mieć "kopnięty monitorek" - albo karta graficzna jest kiepska... - Mówisz że Gigabyte... keidyś bym w to nie uwierzył a teraz dwa razy nie mówię - że karta jest kiepska - Ja ostatnio często wymieniałem karty - i trafił mi się 9550 Saphire, i musiałem jechać na 1024x768 bo na wyższych miałem "blur" :)

 

sprawdz z inna grafika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest to uzywany monitor to mozesz miec zwalona konwergencje; jesli nowka to moze byc cos z karta, chociaz bardziej prawdopodobne, ze ten monitor 'juz tak ma'. jest zupelnie normalnym, ze przy wiekszym odswiezaniu ostrosc obrazu spada (szczegolnie widoczne na slabszych monitorach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta i monitor sa nowe (zreszta juz wymienialem monitor - przesiadka z modelu philips brilliance 109p40 z podobnych powodow). Oba uwazalem za jedne z lepszych wsrod 19'' a tu klops. przeciez nie po to kupilem 19'' zeby pracowac w 1280x1024 :/

 

kombinowalem z inna grafa ale do dyspozycji mam tylko gf2mx400 a tam jeszcze gorzej

 

poza tym zauwazylem dziwna rzecz: mam wrazenie ze obraz rozmywa sie po jakims czasie od wlaczenia monitora (oczywiscie mowa o 75Hz) oraz po wpatrzeniu sie w piksele na tekscie przy dowolnym odswiezaniu sprawiaja wrazenie jakby drgaly. No i faktycznie wygklada to na skopana konwergencje (jakies poswiaty wokol liter itp chociaz pzry probie regulacji wyglada ze sa to optymalne parametry).

 

czuje ze jeszcze kilka minut z tym sprzetem i zobacze rozowe slonie albo biale myszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyglada na konwergencje. jeszcze jak masz w rogach przeswietlone pixele to na 100% zrypana konw. pakuj monitor do pudla i lec do serwisu.

 

co do rozdzialki... 1280x1024 to optymalna rozdzielczosc dla 19'' jesli chcesz miec rozsadne odswiezanie. jedynie naprawde wypasione dziewietnastki puscisz w 1600x1200 przy dobrym odsw. bez straty jakosci. a ani samsung ani philips nie naleza do high endowych monitorkow. chcesz komfortowo pracowac w 1600x1200 to raczej musisz kupic 21''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supertani to on znowu tez nie jest. Mozecie polecic jakies lepsze 19'' ??

A moze sprobowac na allegro znalezc jakies hp, compaq lub eizo?

 

Chociaz z drugiej strony te 3 lata gwarancji sprawiaja ze jakos pewniej sie czuje

 

A moze sprobowac z lcd? tylko ze wtedy 1600x1200 odpada juz w przedbiegach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 17" mam 1280 - i bardzo ładny obraz :) - może to przez karte (mam quadro 750 XGL) - i odświeżanie 75 hz ?

 

Na 19 - standard to 1600 - ja tak siedzialem jak miałem... (pożyczoną :( )

 

A co monitorka - to samsung ostatnio robi bardzo dobre monitory... więc jestem zdziwiony - ale jak mam polecać to NEC'a - Albo Mitshubushi (bo od 19 i w góre robi Mitshubushi a od 15 do 19 NEC - więc możesz sobie wybrać logo :) - kineskop te sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności