Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


Denio

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero zaczynam swoją przygodę z 3ds max. Zainstalowałem 3ds max 7, nie wiem dlaczego, ale część materiaów z Mtl Library nie działa - nie mogę je wsawić na przedmiot. Jescze jedno pytanie: Czy jest taka możliwość w 3ds max żeby interaktywnie poruszać się w scenie, tzn. czy jest jekiś programik dodatkowy w którym za pomocą strzałek mogę poruszać się w świecie 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale sama funkja "walk through" to za mało, żeby smemu poruszać się po scenie za pomocą kursorów na klawiaturze i w dodatku na komputerze na którym nie ma zainstalowanego 3ds maxa. Nie wiem czy jest możliwość stworzenia takiego filmu w którym ja steruje kamerą bez zainsalowanego 3ds maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Być moze nie rozwiąże to twojego problemu, ale.... czy słyszałeś o programie Plasma???

Plasma od Descreet'a - świetny program, możliwości i interfejs bardzo zbliżony do samego maxa 4 z tą różnicą ze program dedykowany jest dla Flasha - mozna to sobie wyobrazić, biorąc przykładową scene z maxa i animujac ja nie do avika lecz do flasha.

Dążąc do sedna sprawy, zaintrygowała mnie pewna scena - rekinka w shockwavie. Tak, rekinek sobie pływa a interakcja polega na jego obrotach za pomocą myszki w dodatku na stronie www!

W helpie - tutorialach - odkryłem mozliwosci znacznie wieksze, ale musisz miec directora - w plasmie tworzysz wiatraczek z przyciskami a w directorze tworzysz zdarzenia dla jego przycisków i tak umieszczony na www - ktos kliknie na przycisku - to załączy wiatraczka, albo go wyłączy - nie wspominając ze obiekt jest w pełni 3d.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi, dobra rada, abstrachuja od tematu..... stary zanim ja zaczalem "byc" na forum to pzrerobilem 2 ksiazki i wszytki maxowe helpy i tutoriale _ TOBIE TEZ TO GORACO POLECAM ! ! ! BEZ TEGO ANI RUSZ,,,, bo tak zamiast robic w maxie bedziesz wlazil na forum i marowal czas !> uwiez mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności