Skocz do zawartości

poczatki... problemy bones i glowa..


werfik

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

jestem nowy na forum, od jakiegos czasu bawie sie 3dmaxem... mecze sie samodzielnie z tutorialami... efektem tych wysilkow jest kilka prac - domek, wioska majow... czyli to co mozna zbudowac bez problemow na poczatku... chcialbym sie rozwinac wiec chyba na dobra stronke trafilem ;) mam male pytanka, jesli komus bedzie sie chcialo odp bede wdzieczny...

 

1) mam np dwa szesciany jeden nad drugim, (ramie) rysuje przy nich bones i pytanie jak przypisac te szeciany do kosci??

 

2) a jak juz bede mial przypisane to jak wykorzystac iksolver zeby kazda reka poruszac za pomoca jednego punktu?

 

3) probuje zrobic sensowna glowe, chcialbym narysowac jej przekroje liniami a pozniej polaczyc zeby powstala siatka... jak to zrobic??? /prosciej - mam narysowane 3 okregi rownolegle - jak je polaczyc w kule???/ wiem ze sa setki tutoriali nt. edycji splajnow /bo chyba o to chodzi?/ ale od dluzszego czasu nic mi nie wychodzi...

 

4) mam wioske - 3 budynki na krzyz i 2 kamery, jak renderowac obraz najjpierw z kamery1 a pozniej 02 ???? robie animacje np. do 50 klatki i tam ma byc przejscie na druga kamere... jak to przestawic??? albo renderuje mi obraz z 1 albo z 2???

 

heh, no pewnie pytanie raczej malo ambitne ale mam nadzieje ze komus sie bedzie chcialo odpisac... ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

werfik, na max3d.pl masz tutorial [mojego tlumaczenia :)] o modelowaniu glowy z poly, nie mecz sie spajnami i nurbami w maxie bo sie zameczysz

 

co do kosci to nie wiem

 

btw: witamy na forum, serdecznie zapraszmy do umieszczania prac i wipow i masz racje, jest to dobre miejsce do nauki

 

SAIRAM nie uwazasz ze twoj post jest niepotrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.aby te szesciany dalo sie podpiac to musza byc jednym obiektem:)

czyli konwert na editable poly i attach potem modyfikator skin i tam masz kosci podpinaie do vertexoow itd:)pobaw sie to nie trudne...

2.http://www.max3d.pl/downclick.php?id=vidtut9

a tu sa linki do video tutkoow z max3d.pl zobacz moze cos sie przyda

http://www.max3d.pl/show.php?id=tut_video

3.z tego co przeczytalem to chodzi ci o NURBS ale one sa powiedzmy turdne

zacznij od metody podelkowej prosta przyjazna itd..

robisz kwadrat konwet na edit poly i tam maszs narzedzia (cut.extrude i wiele innych)

nawet calego humana tak zrobisz a na NURBS bedzie czas

4.renderujesz z jednej potem z drugiej i laczysz w RamPLayer lub VideoPoscie to sa narzedzia maxa lub w zewnetrzynym programie jak adobe czy combusion:)

milej zabawy:)za takie posty mozna bana dostac wiec uwarzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o kosci to chyba dajesz na nie modyfikator skin i dodajesz kosci , mozesz tez podlinkowac te boxy i beda dzialaly jako kosci ;)))

 

Jezeli chodzi o przejscia w kamerze to wlacz videopost powinienes miec dodane "camera01" "camera02" albo cos w tym stylu ;) i ustaw sowakami zakresy dzialania ich od klatki 1 do 50 camera 1 i do 50 100 kamera 2

 

jezeli chodzi o glowe to jak pisal illy albo jego tutek albo zobacz w dziale videotutoriale

 

co do 2 pytania to kompletnie nie wiem ocb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) po prostu 'Select and Link'

2) hmm.. wg mnie najlepszy bylby IK Limb Solver - jest on specjalnie stworzony do animowania kończyn; zaznaczasz kość przedramienia, wybierasz Animation>IKSolvers>IK Limb Solver, a nastepnie klikasz na ostatnia kosc (dłoń?); kończyną operujesz za pomocą niebieskiego punktu pomocniczego

3) juz ktos ci odpowiedzial....

4) a do jakiego pliku? jeśli chcesz klatka po klatce i potem odtwarzac np. w RAM Player, to po prostu renderujesz plii do folderu z rozszerzeniem .tga (do 50 klatki z pierwszej kamery); potem jeszcze raz puszczasz rendering, tym razem z drugiej kamery na kolejne [50?] klatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzia wszystkim... illy na tutor glowy utykam na pkt2 - poprzycinaj tak jak rzeba :) ale pocwicze... w tej chwili robie model swojego marzenia /no prawie ;) zeby cos sensownego w koncu pokazac ;) zobaczymy co wyjdzie i jak :) dzieki wszystkim za odp - zwlaszcza za kosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i jeszcze male pytanko... kolejne ;) jak wstawic do maxa pliki z przekrojem... widze ze robiac np autko ludzie wstawiaja przekroj bok/gora/przod i na podst tego robia siatke... jak to wstawic? to chyba i psy glowie byloby pomocne.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku szukasz w internecie jakiegos przekroju/fotografi auta z boku, tyłu i góry; potem otwierasz edytor materiałów i wybierasz pierwszą kulkę; w rolecie 'Blinn Basic Parameters' obok 'Diffuse' klikasz mały kwadracik; w menu, które się pojawiło wybierasz 'Bitmap' (2x klik), a nastepnie przekrój np. z boku; potem w scenie tworzysz Plane i przypisujesz jej stworzony materiał (mając otwarty edytor przeciągnij kulke na Plane; tak samo postępuj z kolejnymi przekrojami (kolejne przekroje>kolejne kulki>kolejne Plane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek powiem ci ze trafiłeś w dobre środowisko.

Pamietaj, że ludzi nie obchodzi to ile pracy włożyłeś w swoje obrazki. Ludzi obchodzi jak to wygląda. To jest bolesna prawda , która mnie nie raz dotchła. Proponuje wiec zebys umieszczal swoje prace jak beda wygladaly tak jak te przy ktorych ludzie mowia "łoł".

Swoją drogą to zawsze mnie na przykład interesowało jak dobrym grafikiem komputerowym moze byc ktos kto ma ,że tak powiem, skromny talent do rysowania.

No i odpowiedz twoj post: poczytaj "przyklejony". Tam jest wszystko o medelowaniu (furr) i blueprintach(czyli takich tych plansz z szkieletami czy jak kto woli.

Tak czy owak- powodzenia stary. Ścigaj czołowke(to moja maxyma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności