Skocz do zawartości

jak wykonac takie okienka - moze jakas wskazowka


szczena

Rekomendowane odpowiedzi

witam. musze zrobic mase drobnych okienek (foto). mam juz model sciany (jestem poczatkujacy to moje pierwsze dzielo wiec sie nie czepiajcie) ale nie wiem jak sie zabrac za zrobienie tych okienek. kazde z "przesel" jest kopia(instance) dzieki czemu robiac cokolwiek w jednym z nich bedzie mi sie robilo w kazdym. nie sadze bym potrzebowal idealnie odwzorowac kazde okienko wiec jak zaczne je jakos robic to tylko w jednym z 15 przedstawionych przesel. w rzeczywistosci sa to kolorowe okienka ktore tworza witraz. skoro na zdjeciu tego nie widac to ja tez to omine i zachowam tylko slady tych okienek. boolan - mysle ze mi odradzicie. to wszystko jest z boxa modelowane na poligonach. jeszcze nie probowalem ale moze nalezaloby quickslice`m pociac to i extrudowac ujemnie???

moze ktos ma jakis fajny pomysl. dzieki z gory

 

sciana.jpeg

 

sciana1.jpeg

sciana2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zrób sobie dwa box'y na przykład i potraktuj je weld'em, żeby miały trójkątny przekrój. Ustaw jak na zdjęciu obok siebie i połącz jeszcze weld'em wierzchołki na dole (oczywiście najpierw 'attach' żeby dwa boxy scalić w jedną siatkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi chyba sie nie zrozumielismy. ta sciane juz mam(dwa pierwsze zdjecia) chodzilo mi o okienka miedzy tymi niby trojkatami(graniastoslupami)

 

ok zostawie narazie te sciany w spokoju bede robil dach a te okienka w takim razie jakos "zamaterialuje" czy jakos tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności