Skocz do zawartości

efekt zabawy z Illustrate-m:))


Lookas

Rekomendowane odpowiedzi

efekt zabawy z illustrate-m. Raczej gwoli pokazania efektu i ewentualnych kometarzy niz czegokolwiek innego. Nie sądze, zeby temat tego spinacza w jakis sposób rozwijał sie dalej:)) Po prostu dobrze sie bawiłem testujac tego rendera:))

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Bardzo porządny rysunek ci wyszedł, a wiem, że trochę trzeba poustawiać żeby osiągnąć taki efekt. Jakiś czas temu też bawiłem się Illustrate! i z tego co pamiętam nie potrafiłem go zmusić do rzucania cieni. Wiesz może czy jest w ogóle taka opcja w tym rendererze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) Wiem, jak zrobic cienie, choc nie zawsze wychodza tak, jak bym chciał. Co prawda nie3 ma zbyt wiele tutoriali na temat illustrate-a, ale help jestst dość wyczerpujący, wiec mozna sobie poradzić:)) jeśli bede mógł, chetnie pomoge...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze do wyboru Brazil Toona:)) Pewnie i przy odpowiednio długim czasie kobinacji, dałoby sie coą takiego zrobic. przewagą Illustrate-a jest mnogośc dotepnych styli i całkiem pokaźne mozliwości edycji praktycznie kazdego parametru, w tym Przede wszystkim widoczności lini, ich grubości i stylu ( linie kropkowe, linie przerywane itp) Zerknij do galerii na stronie producenta. Illustrate to mocne narzedzie do wizualizacji technicznych.:))

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajoskie te postaci!!!! Szkoda, ze nie doczekały sie animki!!! Moze jednak podarujesz im odrobine zycia:))!!!???

 

A co szybkosci, zrobiłem małe porównanko:)) Pierwszy obrazek renderowany w illustrate, drugi w brazilu. Komp: Podwójny Athlon 2000MP+ i 512MB RAM.

Illustrate: 4sek, Brazil 2min 13sek. Brazil wyglada lepiej ( choć to efekt wielu testów) illustrate ustawiłem tak, zeby było mniej wiecej podobne, wiec sądze, ze jeszcze sporo moznaby z tego wyciagnąc. Wniosek: Jak dla mnie cartoonowe animki chyba jednak ładniej wyszłby w Brazilu, technikalia wole robic illustratem:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))

sam zrobiłem:)) Miałem plan, coby synowi na koszulki takie przyprasowanki z Biskoto zrobic. Zeby miał niepowtarzalne:)) na razie to ćwicze na nim podstawy skinowania i animacji:P Tyle, ze nie podobaja mi sie te linie brazilowskie, wiec renderuje bez:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny model jak na moje kryteria! W sumie to też w końcu doszedłem do wniosku, że jednak bardziej mi się podobają rendery bez linii.

Postacie z niedoszłego filmiku(projekt odłożyłem, bo dopiero uczyłem się 3d i narobiłem kupę błędów). Jeżeli masz jakieś sugestie co do budowania tego typu postaci chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz materiał brazil toon, potem włacz w renderingu opcje toon, odpowiedzialna za renderowanie "kreskówek" ( choć i ez tego materiał bedzie kreskówkowy) W ustawieniach materiału aktywuj INK jeśli chcesz mieć kreskę. reszta to już kwestia treningu:))

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności