Skocz do zawartości

problem z materialami


ldr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh poprostu jak wzucasz mape diffuse lub cos zniam robisz to poprostu zaznacz aby pokazywal texture w wievporcie taki (to jest jak masz edytor map to pod obrazkami materialow taki szescian z szachownica ) i juz powinienes cos widziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w FAQ też chyba o tym pisze. nie system tylko niewiedza jest winna. Ustawienie render scene to coś innego niż ME (material editor). Trzeba w ME ustawić w opcjach co ma renderować kulki. Standardowo jest na stałe włączony scanline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sie wyrazilem, przepraszam

 

gdzie dokladnie ustawic ME? ja przeszukalem kazda opcje w oknie dialogowym ME nie znalazlem opcji pozwalajacej na ustawienie v-raya

chyba, ze chodzi o to, aby ustawic w oknie Render>Assign Render opcje Material Editor? (ja to zrobilem)

nie wiem tez w jaki sposob stworzyc vraymaterial - w helpie jest tylko opisane, ze cos takiego jest, a nie jak cos takiego ustawic w ME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak każdy inny materiał. Jeżeli masz ustawionego vraya (w wersji 7 jest ustawianie rendera dla ME i ogólnego wspólnie) to powinny być materiały vraya dostępne. Standardowo jest włączone aby pokazywać materiały tylko kompatybilne. dlatego nie widać w scanline materiałów mentala (a są na pewno). Czyli ta kuleczka w ME pierwsza z lewej strony i z listy vraymaterial. Nie wiem jak jest w darmowych wersjach vraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności