Skocz do zawartości

blad make preview


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jak daje na Animation/Make preview i tam np. daje CREATE lub chce zmienic codec...

Wyskakuje mi takiec cos: "An error has accurred and the aplication will no close. Do you want to attempt to save a copy of the current scene?"

Co moze byc przyczyna ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

no z takimi uguami to jest zawsze najgorzej , bo może winna windowsa, innej aplikacji, kodeka , sterowników , ogólnie cała masa i nie sposób powiedzieć co to...spróbuj może przeinstalować maxa , albo wymienić na inną wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko strzał, ale może...

 

Sam nigdy z tym nie miałem problemów, ale wiem, że render do avi był swego czasu problemem i jest na to łata do ściągnięcia, m.in. tutaj o tym była mowa: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=15248. Nie wiem czy ten problem dotyczy także preview.

 

EDIT..

teraz zauważyłem, że to max7 a w nim już chyba tego problemu nie ma, więc mój strzał to pudło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno chodzi o make preview (przycisk z kliszą filmową) bo jak tak to jest jeszcze jedna możliwość. Spróbuj wyrenderować do avi kawałek animacji. tylko kilka klatek i zobacz czy się uda jak się uda to na prawdę nie mam pojęcia. Pozostaje tylko reinstalacja sytemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach renderowania zakładka common (wersja max7) range ustawiasz od 0 do 5 klatki (zakładam, że nie grzebałeś w ustawieniach czasu i nadal jednostką miary są klatki (frames)) w render output włączasz save file wciskasz przycisk file wpisujesz nazwę pliku i wybierasz rozszeżenie na avi. Ewentualnie możesz wyrenderować do jpg (czy innej bitmap) i potem złożyć w jakimś programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności