Skocz do zawartości

Animka oczów postaci - problemy


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wiecie napewno ze animka samych oczów nie sprawia kłopotu prawie nikomu ( np za pomoca kosci ) ale gdy do tego dołoże postać to juz lipa , czasami zdarza sie ze postac porusza sie tu a oczy zostają abo wogóle taka lipa wychodzi ze kapa. No i nie wiem , mozecie napisać tak teoretycznie jak radzicie sobie z tym problemem. Np czy dajecie wagi oczom a osobno cielsku czy robicie za pomoca kosci , a czy moze oczy z cialem to ten sam jeden oiekt itp , Prosze wytłumaczcie to jakoś prosto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

przyznam ze sam narazie wkradam sie w tajniki riggowania ale ja bym zrobil tak; najpierw look-at constraint (czyjaktosietam nazywa) a potem attachem do postaci/kości głowy. Jeśli to co napisalem to bzdury to srry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Plastique tylko attache nie do ciała a wyłącznie do kości (lub w bipedzie do obiektu head). Przy riggowaniu głowy odkształcenie musi być sztywne nie deformowalne. Inaczej oczy będą uciekać. Trzeba jeszcze zrigować powieki. itd. To bardzo trudna sztuka i niewielu na świecie potrafi zrobić naprawdę realną animacje twarzy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wlasnie sie z tym meczylem i przebrnalem gdyz robilem postac bez glowy z oczami w srodku ciala.. wiec jest wiele sposobow zeby to dobrze zrobic, zalezy od postaci. Ja dodalem nowa kosc i przypisalem do niej wagi calej twarzy wraz z obszarem oczu, dzieki temu gdy postac sie zgina oczy nie wtapiaja sie w cialo i nie ma zadnych niepozadanych odksztalcen.Kosc oczywiscie podpinasz linkiem do reszty szkieletu tak ze calosc trzyma sie kupy. Jedyny problem to wtapianie sie teraz calej zwagowanej twarzy w reszte mesha, oczywiscie wystarczy zwagowac odpowiednie obszary relative i po problemie.Potem mimike juz morfingiem i jest git:)pozdrufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki oczy sa okragle to tak jak Plastique pisal, jak sa jajowate albo cos w tym stylu to troszke innaczej to wyglada, ale zasada linkowania oczow do kosci glowy i kontrolowania za pomoca look-at-constrain jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem jajowate oczy i LookAt nie za bardzo tutaj dzialal..wiec wykorzystalem cos takiego jak w zalaczonym pliku (do animacji zrenic)

:) podziekowania dla sbx'a. moze ci sie przyda.pozdrufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności