Skocz do zawartości

Problem z uzyskaniem efektu swiatla slonecznrgo


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacy jesli chodzi o 3d maxa... robie kuchnie i chce by przez okno wpadalo swiatlo - swiatlo sloneczne. Uzywam do tego celu Target Direct. Nie udaje mi sie jednak uzyskac porzadanego efektu. Nie moge uzyskac poswiaty swiatla na podlodze i ogolnie nie ciekawie to wyglada. czy moze ktos przyblizyc mi jak uzyskac ten efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

sa na to dwa sposoby :]

 

pierwszy to nastawiac w pomieszczeniu kilka swiatel typu OMNI z wylaczanymi cieniami ktore beda imitowaly rozproszone swiatlo, dzieki czemu scena nie bedzie ciemna.

 

drugim sposobem (prostszym chyba aczkolwiek bardziej zaawansowanym) jest uzycie GI (Global Illumination), tj. systemu obliczajacego oswietlenie rozproszone i nie tylko. w maxowym Scanline, systemem GI jest Radiosity, mozesz o nim poczytac w helpie, jest ladnie opisany na podstawie malej kunstgalery :P i jakiejs biblioteki. jednak osobiscie polecam silniki GI zainstalowane w pluginach renderujących do maxa, takich jak MentalRay (dolaczany do maxa7), FinalRender, Brazil, lub VRay(tego polecam najbardziej aczkolwiek inne maja takze wiele zalet, chociaz przyznam sie ze oprucz VRaya uzywalem tylko brazila :P ). polecam uzycie pluginow z tego wzgleddu ze w sieci mozesz do nich znalesc bardzo wiele tutoriali, ktore ulatwia poznawanie tajnikow m.in oswietlenia, ktore jest bardzo wazne przy efekcie koncowym :)

 

http://www.vrayrender.com

 

a sie rozpisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.... tylko moze byc pewien problem - robie 3 minutowa animacje i nie wiem ile czasu zajmie mi samo renderowanie jesli porobie takie swiatla... czy w ogole jest sens pakowac sie w to do celow animacji ?? Obecnie 1 klatka renderuje sie kolo 15 minut :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności