Skocz do zawartości

V-ray i HDRI ??


BigBird

Rekomendowane odpowiedzi

Hello ostatnio sobie ta przycupnolem poczytac forum i stwierdzilem ze skoro bardzo duza ilosc osob korzysta z v-raya to ja tez sprubuje sie przesiasc z final rendera bo myslalem ze bedzie latwiej uzyskac fotorealistyczna scenke z duzym naciskiem na realistyczna :) bo w fr mi jakos to nie za dobrze idzie i efekt mnie nie zadawala ! Wiec zainstalowalem VRay.Advanced.1.45.20 wlaczylem i stwierdzilem ze na poczatek kulka z hdrka ! no i tu sie zaczyna moj problem ! Pierw walnolem ja na eviroment przy skylighcie w v-rayu i dupa wyglada jak scaline i sie kaszani puzniej walnolem w samym materiale i tez dupa ! Nastepnie doczytalem o czyms takim jak v-ray hdri i na niego wwalilem hdrke i to w skylight ale tez dupa bo wszystko jest jasne jak by samo sie swiecilo ! Po prostu napiszcie jak uzyskac zwykla hdrke na kulce np na zlocie !

a teraz pyt nr2 : jak ustawiac hdrke ? w sesie sa 2 typy jedne plaskie a drugie kulkowate :P i ktora ustawiac na eviroment i sprehal a ktora na eviroment texture ? Dzieki za wyrozumialosc a przedewszystkim na nie zwracanie uwagi na bledy w polskim i angielskim league ! bo niestety dysleksja sie objawia u mnie na kazdym kroku ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no jak chcesz oswietlic scene to w skylight wrzucasz jak odbicia to reflect/refract enviroment. pozatym ustawiasz jasnosc hdri mapy wiec nie wiem czemu dupa. moze lipne hdri masz jakies. generalnie mapy hdri nie sa najlepsze do oswietlania wedlug mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bobby pomoglo i na mapie v-ray hdr dziala jak trzreba no prawie jak trzeba :P Teraz mam koleiny maly problemik a nawet 2 mianowicie jak zmienic intensywnosc odbic ? prubowalem zmniejszyc multiplier w reflection tam gzie jest wzucona hdrka ale nic nie daje zmienialem kolor na jasniejszy tez nic dopiero diffuse color w materiale wziolem na totalnie bialy i troche pomoglo ale to wciaz nie to ! Jak zrobic zeby hdrka dawala tylko delikatne odbicie ?

a teraz to 2 pytanko : nie widze materialow ? wyswietlaja sie jako czarne kulki a wlaczenie backgroundu w edytorze nic nie daje !! Co z tym zrobic ?

A tu zamieszczam ten prubny renderek z chromem i hdrka i cos w nim nie tak jak widzicie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bacry juz wszystkie widze ale co do intensywnosci odbic to nadal lipa ! ustawialem multipler w materiale nawet na 0.01 i tez nic nie dalo wiec jestem w kropce ! co innego mozna zrobic zeby hdrka byla tylko delikatniutkim odbiciem ?

 

A poza tym cos ty taki ranny ptaszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mapki hdr nie wrzucasz do materiału. w materiale ustawiasz tylk opoziom odbicia przez np kolor (czarny= 0 biały 100%)

ranny ptaszek to jestem jak wstaje (5.20) żeby do pracy dojechać (uroki warszawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz bo nie wszystko kapuje :p wiem tyle ze pierw biore zwykly material standard nastepnie w zakladce maps do diffuse wpierdzielam v-ray hdr a w niej nastepnie daje moja mapke hdr i tam multipler ustawiam na 0.01 i nic no chyba ze chodzi wam zeby zmienic diffuse materialu standard od ktorego to wszystko sie zaczyna ? czy po prostu hdr przypisac juz materialowi a nie reflections w renderze ? (choc wolal bym ja tam zostawic zeby puzniej sie nie babrac i do kazdego materialu dodawac hdrke po kolei !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem ! tylko jak juz wyczytalem v-ray ma wlasny material hdr ! A wzucam hdrke do jakiegos materialu zeby muc go puzniej wstawic do reflections w rendeze ! i tylko po to a ustawieniami manipuluje w samej mapie hdr i to tez mi jakos nic nie daje ! nie wiem posiedze wdraze sie bardziej w v-raya i cos napewno z tego wyjdzie bo dzisiaj juz cos kumam a wczoraj wszystko po przesiadce z FR bylo dla mnie czarna magia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odbicia w kulce to zdaję się, że powinieneś pobawić się materiałem nadanym kulce, a nie mapą HDRI!! Pewnie ma ten materiał coś takiego jak reflections(?);P Próbuj, próbuj! Milej nauki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigBird dobre rozbawiles mnie hehe HDR w diffuse hehe coolll....

raz wylącz default light dwa hdr albo w "environment" albo w lokalny "environment reflectiont" vraya lub tez w environment materialu ale nie w diffuse dobre heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bzyczku Bzyczku nie jestem taki glupi na jakiego wygladam przy tych pytaniach ! Diffuse jest mi tylko po to zeby wladowac tam v-ray hdr a do niej jakas zwykla hdrke i z tamtad ja wsadzic do eviroment a nie po to zeby jej w diffuse urzywac ! Czytal bys dokladnie to bys nie palnol takiej plamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybys znal choc troche maxa i jego edytor materialow to bys nie ladowal hdra do diffuse tylko zaladowal ją bez takich kombinacji czy. z mat edytorze normalnie pierwszy przycisk na lewo pod podgladami materiałów zwana dalej GET MATERIAL...!! a i tak default lighta musisz wylaczyc he tylko gdzie to jest no nie ?? :he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawyk bzyczku poprostu tak robilem na poczatku jak tylko uczylem sie maxa i tak mi pozostalo ! A co do swiatla to urzywalem wczesniej FR s-0 a potem s-2 wiec wez mnie nie obrazaj :) Drogi Byczku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko sie z tym uporalem ! Mieliscie racje to wina materialu wiec zrobilem swoj i w nim zmienilem intensywnosc ! Pierwsze zdjatko to hdrka walnieta w reflection z default light on a drogie z hdrka w Environment i w reflection z default light of ! a co wy myslicie o efekcie ? ok czy jeszcze nie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dasz troszeczkę większe te renderki, poza tym tak na oko to chyba drugi render lepszy, bardziej realistyczny, a z tym hdri to też nie zupełnie wiem jak, ja zawsze w zakładce materiały Maps, do slotu reflections wrzucam mape hdri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności