Skocz do zawartości

problem z reactorem


misiekp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest nastepujacy: za pomoca reactora chcem zrobic koszule ktora opada na cialo, w zadnym miejscu oba obiekty sie nie dotykaja a i tak wyskakuje mi ze sie przenikaja i animacja zle wychodzi :/ Co mam zrobic ????? Od czego to zalezy ?? A jesli sa inne latwiejsze sposoby to powiedzcie mi jak zrobic koszule ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Być może że w oknie Properties twojego obiektu/koszuli trzeba ustawić kolizje na Convex Mesh, na ciałku też nie zaszkodzi to zależy jak ono wygląda. Poczytaj helpa o typach kolizji tam są dobre illustracje które wyjaśnią ci czemu obiekt sie przecina choć wyglada żę się nie przecina. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jezeli wyskakuje Ci ostrzezenie ze przedmioty sie przenikaja to na pewno sie przenikaja, tyle ze nie widzisz tego... przyzyj sie uwaznie.. wiezcholek po wierzcholku...

 

po drugie.. jezeli obiekt ktory ma byc odzieza sklada sie z wiekszej liczby face'ow niz 2000, to reactor moze po prostu nie dawac rady...

nie jest to zabojcza ilosc, ale reactor nie zostal zaprojektowany do symulacji "zlozonych ubran"... (sami autorzy przyznaja sie do tego w manualu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy to jeszcze od tego jak zostało ustawione reprezentowanie obiektu w reactorze. poczytaj o convex mesh w reactorze, ponieważ reactor standardowo ustawia uproszczony obiekt (dla uproszczenia obliczeń) wtedy nie uwzględnia dziur w obiekcie i wychodzi że się przenikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności