Skocz do zawartości

Spotkanie w lesie


Wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamieszczam jedna z ilustracji, które stworzylem jakiś czas temu, do albumu Smoki. Staralem sie zilustrowac nietypowe spotkanie smoka i rycerza. Moze nie jest dynamiczne ale chcialem stworzyc pewna atmosfere - zaniepokojona smoczyce, beztroskie smoczki...

 

Z gory dziekuje za komentarze i pozdrawiam!

 

forestencounter_wojtala.jpg

 

 

powyższa to 180k. załaczam tez mniejsza wersje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tweety: thx :)

maceo: tematem Smoków bylem opetany przez wydawce :) ...starałem sie wyjsc poza pewna konwecje smoka i rycerza: ogień, krew i walka ...

Tomur: rysowanie drzewek zajęlo mi troche czasu - pare wieczorow zajela ta cala ilustracja. Przyznaje ze mnie troche naszlo na dorysowywani detali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braaawo za detale i dbanie o faktóre obiektów=) podoba mi się a także rycerz który jest zakamuflowany przy drzewie..można by powiedzieć że umarł tam i się rozkłada bo przeważnie jest taka konwencja ze rycerze umierają często własnie pod jakimś drzewem [np roland]. nie podoba mi się tylko ten najwiękrzy smok a raczej jego cien.w porównaniu z tym małym smokiem który po prawej stronie, który wyszedł bardzje realistycznie (przez ten cien pod nim i trawe pod nim) niż ten duży który cięzko powiedzieć na czym stoi bo na trawe to nie wygląda ani błoto i jest w więkrzej mierze pozbawiony cienia pod sobą. tak mi sie zdaje ze to przez to...czepnołem się szczegułów ale ogulnie super=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wy to robicie [takie fajne rysunki] to ja nie mam pojecia...bardzo fajny:)

 

p.s. w adobe photshop??

 

w innym programie: kliknij w start->programy->akcesoria->paint ;)

na serio to racja Photoshop albo Painter :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napracowales sie to widac. szkoda tylko ze troszke przepaliles pracke. w tle troche pograles kolorkami , zarzucilbym ciutek bardziej w niebieski odleglejsze miejsca. nie podoba mi sie ze reszta cieni jest poprostu czarna. pracka przez to wydaje sie przepalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli spętany przez wydawcę to inna sprawa.

To nawet smoki w takim razie ciekawie zrobiłeś. Takie dinozaurowate ;) Tym samym bardziej prawdopodobny.

 

A dowiemy się może gdzie będzie można zobaczyć tą prackę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życi nie narysował bym czegoś takiego więc porównując do wszystkich pracek jakie widziałem daje 5/6 ;) wydaje mi się że światło jest troszke za silne ale jak najbardziej pozytyw, bez 2zdań....

 

ps dla czcionki 7 była by odpowiednia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labirynt hmm.. ;) Widziałem swiat kropli tego wydawnictwa ;) Kupa śmiechu - w znaczeniu szitowe bardzo. Grafa zas**na i wszystko takie hmmm kompletnie "nieinteresujące".

Z tego co pamiętam miało złe recenzje nawet i kiepski odbiór w środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też obejrzałem sobie portfolio. Hmm. Patrząc na Twoje pracki i fakt, że jesteś "nauczycielem" w studium policealnym źle świadczy o poziomie tego studium. Masz wiele fajnych pracek i całkiem spoko poziom, ale myślę, że to zdecydowanie za mało, żeby przekazywać komuś wiedzę w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maceo...nie chce zaczynac jakiejs dyskusji. zapewniam ze poziom w studium jest calkiem "spoko" a czesc osob wzbija sie nawet na "fajny :->

 

Jezeli chodzi o mnie to w studium ucze photoshopa ktorego znam calkiem dobrze - pomagam ludziom poznac podstawy grafiki komputerowej, skanowania, skladania plansz, a czesc osob zapoznaje z tajnikami rysowania i malowania na tablecie. pare osob calkiem niezle pod moim okiem nauczylo sie smigac na nim, a jeszce wiecej nauczylo sie skladac grafiki tak jak chca.

 

Studium kladzie tez duzy nacisk na kompozycje, rysunek i malarstwo, ktorych prowadza bardziej doswiadczone osoby - absolwenci i nauczyciele z ASP. Techniki komputerowe ktore prowadze sa przedmiotem nieraz, mozna powiedziec, pomocniczym w projektach i tylko w nielicznych przypadkach jest to przekazywanie wiedzy ilustratorskiej, ktora twoim zdaniem mam jeszcze za malo ... ale zapewniam cie ze nieraz wystarcza :-> pozdro maceo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w innym poscie z tym drugim smokiem, że uważam, że jednak potrafisz zrobić niezłe rzeczy.

Tylko zmyliły mnie niektóre prace z portfolio, które zdecydwanie odstają poziomem od wyżej wymienionej pracy.

 

Ale w sumie będę trzymał się zjazdu, bo:

 

Badzo nie lubię jak ktoś mówi, żę coś "niekiedy wystarczy". To maluje bardzo brzydki obraz o artyście, bo za artystę grafika myślę, że mogę Cię uważać, tak jak uważam o wielu ludziach na forum których szanuję.

 

Innym zjazem jest strona którą mi przysłałeś. Marketingowo zajebista. Ale zawartość galerii.. Cóż. Szitowe na maxa. Nędza i bieda.

 

Co to za studium, albo nauka rysunku, która uczy jak rysowac z błędami.

Wystarczy spojrzeć na kilka obrazków z galerii.

 

http://www.labirynt.pl/galeria1_8.html - perspektywa tak zjechana, że oczy bolą. Te same linie płaszczyzn (równoległe) mają inne punkty zbiegu (podest i trzymadło na bluszcz). Brak rozwiązań konstrukcyjnych. Tak jakby rysujący nie miał pojęcia o tym co rysuje i z jakiego materiału jest to zrobione.

 

A co do pojęcia o tym co się rysuje :

http://www.labirynt.pl/galeria1_1.html - totalny brak śwadomośc o bryle i o tym, że np skrajny obrys takiego budynku nie jest pionową kreską, ale zostanie zaburzony tym co najpiękniejsze w takich fragmentach, czyli gzymsami. wypadałoby ładnie zaznaczyć, tez elipsy na kopule. Tak samo z detalami, które sprowadzaja się do prostokątów i kółek. Po sposobie rysowania miasta to ewidentnie rysunek architektoniczny, więc takie braki to kompromitacja. A szkoła niby przygotouje przyszłych architektów.

nie wiem jak tam ostatnio z wynikami szkółki, bo danych aktualnych brak. urywają się po tym ja widocze skuteczność spada.

 

Obcykam sobie inne szkółki rysunku i jeszcze sę wypowiem.

 

Na zakończenie dodam, że niektóre akwarelki są niezłe, ale nie ma w nich nic co by z architekturą było zwiazane. Jedynie interpretacja, która z doswiadczenia wychodzi w dużej części przypadkowo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACEO prosze...! to nie miejsce na jakas prywate. o smokach i smoczkach mozemy rozmawiac ,a nie o szkolkach nauki rysunku stary. ciemna strona mocy przez ciebie przemawia ! BEFEFE maceo. koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zgadzam się koniec. Niech Ci będzie. Ale dlaczego ciemna strona? Wziąłem kilka pierwszyszych prac i wypowiedziałem się. A to chyba zalicza się do tematu grafiki.

Na ABSOLUTNY koniec takiego czegoś i off-topic zarzucę linki, które znalazłem w necie, żeby nie było, że jestem przeciwko komuś i kogoś nie lubię a kogoś faworyzuję.

Po prostu zdenerwował mnie ten zwrot o tym, ze jakaś umiejętność nieraz wystarcza.

 

http://www.rysunek.strona.pl/

http://www.rysunek.g.pl/

http://www.domin.pl/

http://www.plastyka.skp.edu.pl/

http://architektura.republika.pl/index_content.html - syf

http://www.suffczynski.art.pl/gal1po_o.html - nie ma prac jego uczniów, ale najlepszy chyba jest ;)

 

I koniec reklam i gadania. Sory za offtopic to juz się wiecej nie powtórzy. Listing stronek jest po to, żęby nie było, że jestem przez kogoś wynajęty;) Bo nie jestem.. :D

Pozdro dla Wojtali, do którego w CG oczywiście nie dorastam (jeszcze ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu restekpa :D:D:D

a serio to naprawdę kawał dobrej roboty

- zgrabna kompozycja( rycerzyk "pod gruszą" w rogu, małe dragony p okrawędziach))

- w sumie dobrze że nie ma takiej dynamiki, bo rycerzyk "bez sił" sugeruje że jest już po...

- kolorystyka może być (mi sie nie podoba ale to kwestia gustu)

- mi się kojarzy od razu z ilustracjami Jeffa Easleya pod względem klimatu

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności