Skocz do zawartości

Gwiezdne wojny, miecz świetlny i ja + animacja podwójnego miecza + GŁOSUJCIE NA BITWĘ


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo mi sie to podobalo Shakar. Widac, ze gdybyscie mieli wieccej srodkow i lepsze warunki (studio z bluescreenem) zrobili byscie cos naprawde super;)

 

Shakar Moj fragment pochodz z powstajacego wlasnie mojego fanfilmu. Poszukuje osob chetnych do wspolpracy;) Zapraszam na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez bym zaglosowal za bitwa .

co do czasu to sadze ze gdzies tak do hmm wrzesnia ?

mam zamiar robic 'frame2frame' wiec to troche zajmuje czasu (ale efekt lepszy)

 

ps- zamieszczam link do mojej starej pracy : http://www.members.lycos.co.uk/gism0s/light.avi

 

tak jak mowie jest to dosyc stara praca, moje ruchy nie sa najlepsze ( nie chcialem zdemolowac mieszkania) .

co do jakosci: jest slaba bo mocno skompresowalem ( z 40mb do 1mb)

 

-- ten link najlepiej wrzucic do IE , czasem moze go cos nie otwierac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem glowa w 3ds maxie - render / environment and effects / i klikasz add effect / następnie Lens effect / glow. tam masz wszelkie ustawienia, pozdrawiam

aha... jeszcze jedno - rozmazanie: preferences / motion blur / przyporządkuj do Objects

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jezeli chodzi o sposoby robienia miecza swietlnego to pare dni temu sie przekonalem ze after effects jest niezastapiony. Moja animacje ktora mozna sciagnac w tym watku posiada wiele bledow, dlatego ze do zrobienia efektu miecza uzywalem 3ds max i nie mozna bylo kontrolowac pokrycia kija z uzyciem rozmycia ( to oczywiscie jeden ze sposobow bo mozna to manualnie zrobic). Poza tym po nalozeniu na siebie miecza i filmu miecz zbyt intensywnie swiecil. W after effects obydwie warstwy doskonale sie dopasowuja.

Moze moj nastepny filmik przekona tych ktorzy do tej pory uzywali 3ds maxa. Zamieszczam rowniez moje porownanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No AE jest niezastąpiony jeżeli chodzi o tworzenie mieczy świetlnych ale fajne miecze też wychodzą w photoshopie. Ja nie narzekam na brak pomysłów. Mam tylko problem z mieczem który się znajduje za głową ale widać go przed. NIe wiem co zrobić aby widać go było za głową. Proszę o porady!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej hkropinski pozostac w tym watku, a kazdy kto bedzie mial cos ciekawego zamiesci link i jakies glosowanie sie zrobi.

Ja juz dzisiaj zaczynam krecic walke z kumplem nie wiem ile mi zajmie dorabianie tych efektow ale mysle ze ok tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angelus

Hej mam pytanko. Dopiero od niedawna zainteresowałem się robieniem mieczy świetlnych. I mam problem. Jak pzrzerobić film w 3d studio? Chyba musze klatka po klatce robić, ale jak ? mam wrzucić plik filmowy do Maxa czy podzielic film na klatki tzn. na odzielne obrazki, pzrrobic i potem jakos zmontowac w jedna calosc ? Pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Lumpym. Tutoriale są świetne i nawet nie trzeba znać angielskiego by wiedzieć co gość robi na videotutorialu. Wystarczy parę razy robic to co on i można się tego nauczyć na pamięć a jak ktoś zna opcję w AE to może sam potem się dowiedzieć jakiej opcjii użył i do czego ona służy. A efekty są super. Zamieszczam kolejny filmik z udziałem mieczy świetlnych mojej produkcjii:

 

Jak wiadomo grafa jest tragiczna ze względu na sprzęt jakim operuję (aparat cyfrowy) ale moim zdaniem wyszło raczej dobrze. Wszelkiego rodzaju komentarze są mile widzane. Co będzie źle postaram się poprawić...

 

http://rapidshare.de/files/8947904/Grzegorz_Dawid_fight.mov.html

 

Miłego oceniania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA. Dawno nikt nie wrzucał tutaj żadnych animacji a ja chciałbym w końcu to zrobić. Animka ta jest zbiorem kilku kruciótkich walk na miecze świeltne, które po wielu próbach udało mi się ukończyć. Jest to przedsmak tego, co zamierzam wraz z kumplami nakręcić wraz z efektami 3d w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że wam się spodoba i wraz z tym czekam na opinie i krytyczne i te przychylne. Pozdrawiam...

 

http://rapidshare.de/files/17818808/111.mov.html

 

...:::MIŁEGO OGLĄDANIA:::...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski- ja nigdy nie zapomniałem:D

 

*NicoN_ - dzięki. Rozdzielczość wynika z marnego sprzętu (jakiś tani aparat cyfrowy). Jak już mówiłem jest to rozgrzewka przed tym co zamierzamy nakręcić.

 

Czorny - Jak tylko będę mógł to zuploaduje to na inny serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dziwne bo robiłem te miecze właśnie za pomocą samego After Effects. WYdaje mi się że w każdym filmiku z mieczami są takie efekty jak miecz będzie nakierowany na niebo. W GW walki odbywają się na ciemnych polach i dlatego wszędzie widać miecze. W Mrocznym widmie też była scena jak miecz był na tle jakiegoś generatoera i też nie było go widać.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raziel3

witam wszystkich , wprawdzie nie jest to moj pierwszy post (wczesniej pisalem pod nickiem: Bodi035 ).

 

@Gadeon

widzialem twoj filmik , jakosc jest slaba to fakt , ale mozna zauwazyc ze maski sa ladnie nalozone. to sie liczy.

na mieczach brakuje efektu "Median" ktory spowodouje zaokraglenie ksztaltow twojego miecza. ( sa prostokatne )

troche choreografia lezy , ale ogolnie jest bardzo ladnie.

dobrze dopasowywujesz maske , to jest bardzo duzy plus.

 

osobiscie , po nakrecenie w mieszkaniu wielu roznych ujec z mieczami etc

przymierzam sie w te wakacje do nakrecenia z kolega walki

1v1 okolo 5min

 

mamy sprzet (kamera cyfrowa ) wiec licze ze sie uda.

bedzie to moj pierwszy taki projekt , jako ze w mieszkaniu cos takiego odpada a wyjscie z miotla i kamera na zewnatrz , odpada(chocby ze wzgledu na moj wiek )

 

jak tylko go skoncze , wrzuce na forum , z nadzieja ze go skomentujecie ( wazne sa dla mnie wszystkie komentarze/opinie - nawet te najgorsze , przynajmniej bede mial swiadomosc co robie zle )

 

.raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności