Skocz do zawartości

postac


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to rysunek ..jeszcze nie w pelni skonczony robiony na formacie a0 z zdjecia...w orginale widac jeszcze wiecej lewa reke wysyłam to tylko zeby zobaczyc co o tym sadzicie i czy moja pracka jest chociaz w odrobinie ciekawa ...wiem ze rysowanie z zdjec nie jest dobre..ale nie ma mnie kto popozwac..a kursy na asp juz skonczylem...jest to moja 5 postac na duzym formacie i własciwie ierwsza z ktorej jestem chodz troche zadowolony:)...komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę nie za wiele można powiedzieć bo nie skłaczyłeś jeszcze. Masz staranna kreskę i na razie dobrze Ci wychodzi… podoba mi się kostka i ramię, ale kolano wydaje mi się za małe i jakieś takie nie takie. Podoba mi się kreska bo sam jej nie mam, lubię węgiel i rozcierani, ostatnio zrobiłem jedna pracke (tutaj masz linka)

 

… musisz skacząc i pokazać, bo nie wiem jaki dokładnie masz tam światłocień…

 

a jestes na asp? gdzie zdawales i na co? ja zdaje w tym roku. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)zyly na rekach zbyt uwydatnione(az swieca), 2) kostka nie podoba mi sie bo wyglada jak balon:/ patrzylem na swoja kostke czy aby przy zgieciu tak nie wyglada no i nie wyglada...no chyba ze ty masz troche inaczej:)

3)zrobiles sobie podluzny dolek na udzie od dolu (to tez sprawdzalem u siebie i u mnie tak to nie wyglada no chyba ze znów sie roznimy budowa)

4)zgiecie w kolanie za bardzo wg mnie swieci. reszte wytkne jak skonczysz:)

 

Czym rysowales? jakim olówkiem? albo weglem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto ostatecznie wersja finałowa..tyle ze powiem szczerze ze mnie si enie podoba....jest zbyt dopracowana...i twarz była robiona na szybko wiec tez nic specjalnego...ale człowiek uczy sie na błedach...obecnie robie juz kolejna postac..ktora potraktowałem w znacznie luzniejszy sposob...komentarze mile widziane:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce sie różnią bardzo...ta opierająca sie o podłoge jest szersza w przegubie przy nadgarstku...piszczel nogi zacieniowanej jest krzywa..

mięsien na barkach(nie pamiętam jak on się nazywa)wygląda jak kołnież z materiału.

-i najbardziej oczy napewno takich niemasz...mają krztałt jajek i napewno nie masz tak wąskiej i tak wysoko umieszczonej kości policzkowiej...

qrcze cięzko wytykać błędy, powinieneś nam pokazac referke ale ponieważ ty na niej jesteś to raczej to niemożliwe hehe:P

ale ogólnie dobrze i proporcje też i kreska miła dla oka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunek jest strasznie sztywny, nie widzę w nim nic interesującego. Wygląda jak kopia zdjęcia. Kreski w zasadzie tutaj nie ma, a przeciez o kreskę chodzi w rysunku (najlepiej mocną i zdecydowaną). W dodatku w rysunku wszystko jest tak samo ważne - ważny jest biceps ale tak samo ważna jest żyłka na dłoni - jednym słowem brakuje deklaracji, przez to rysunek staje się płaski i po prostu nudny. Postaraj się niektóre rzeczy traktować umownie, zastanów się co w rysunku będzie elementem najważniejszym, to co jest mniej ważne możesz zsyntetyzować. Studiowanie każdej, żyłki nie jest dobre, tym sposobem nigdy nie zrobisz interesującego rysunku. Postaraj się też uaktywnić tło, pamiętaj, że tło to też część rysunku i też trzeba znaleźć na nie jakiś sposób, tak by jakoś odnosiło się do tego co jest na pierwszym planie. U Ciebie jak narazie jest postać i tło - osobno, a przecież rysunek to całość. Dobrze, że startujesz na wzornictwo, bo na innych kierunkach z takim rysunkiem byś nie przeszedł, a na wzornictwie, nie wymaga się w rysunku artystycznej kreacji (taki mi się przynajmniej wydaje), tam chodzi o bardziej "architektoniczne" podejście. Wczoraj był przegląd teczek kandydatów - jesli przeszła Twoja, to zyczę powodzenia w dalszych etapach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki za słowa krytki...takie cos sie własni eprzydaje...powiem ze to jest moja 5 postac na duzym formacie...ale kolejna ktora tutaj tez zamiescilem...jest juz potraktowana w całkiem inny sposob...z checia posłucham twojej krytki dotycacej tamtej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest trochę lepiej. Przedewszystkim kompozycja jest ciekawsza. Ale co do kreski, to tak samo jak w rysunkui poprzednim – warto zacząć myleć o szukaniu własnego języka plastycznego. Jeśli chodzi o anatomię, to niepokoi mnie fragment z łopatką i prawym ramieniem. Jeden z mięśni między łopatką a ramieniem jest za bardzo uwydatniony, przez co czyta się go jak pierś – robi sie z tego dziwadło. To przez to, że za bardzo starasz się opowiedzieć o wszystkich szczególikach, tak jakbyś chciał sie pochwalić, ze jesteś wnikliwym obserwatorem. To dobrze, że potrafisz zauważyć rożne rzeczy, ale nie koniecznie musisz o wszystkim opowiadać, czasami naprawde warto z niektórych rzeczy zrezygnować. Ten sam problem pojawia się w przypadku włosów – zdaje się, że wyrysowałeś każdy włosek z osobna, a przecież nie o to w rysunku chodzi, musisz na te włosy znaleść jakiś sposób – przełozyć na język plastyki to co widzisz w rzeczywistości. Unikaj dosłowności, od tego jest fotografia. No i o sposobach jeszcze. Staraj sie różnicować materia, nie rysuj wszystkirgo w ten sam sposób. Tutaj na przykład, aby zróżnicować materię ciała i draperii, mogłeś skontrastować walorowy rysunek ciała z draperią potraktowaną zupełnie linearnie – narysowaną dosłownie kilkoma zaledwie mocnymi i zdecydowanymi kreskami. Rysunek napewno byłby ciekawszy.

Lepiej niż w pierwszym rysunku, wygląda tutaj relacja postać-tło. Postać już tak bardzo nie odcina się od tła jak to było w pierwszym przypadku, ale znowu je sobie odpuściłeś – nic nie dzieje się w tle, jest nieaktywne, a wiec nadal nie ma tu myślenia o rysunku jako całości.

Jeszcze jedna rzecz, dość istotna. Prawie każdy młody rysownik cierpi na „lęk” przed brzegami papieru. Jest masa tego przykładów na forum ;) Nigdy nie rysuje kreski do spadu, kreska zawsze gdzieś rozpływa się tuż przed brzegiem arkusza. To jest bardzo niedobre! Pamietaj o tym, rysuj do spadu, zamykaj kompozycje, nie ma powodu by linie draperii się rozpływały tuż przed krawędzią papieru. No i ostatnia sprawa, to stopa. Dlaczego ją odpuściłeś. Jest na pierwszym planie, nie może się tak rozpływać, powinna być narysowana i to bardzo wyraźnie. To narazie tyle co przychodzi mi do głowy.

Powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema no teczke przeszlem...druga czesc była fajna..ale wydaje mi sie ze troche zwalilem a głownie z papierem...zadania...i moge na tym stracic dosc duzo no i malarswto:(...wiec marnie to widze:postac mi wmiare poszłą...natomiast na zadanich kierunkowych bylo np..narysowac jak najwiecej znanych marek z pamieci..to fajne..narysowac jak najwiecej mozliwych podzialow szescianu na 4 czesci to fajne...narysowac 10 konturow zwierzat ...fajne:D....potem narysowac 4 rozne koty...stergo mołodego perskiego i jeszczejakiegos..to imi srednio poszlo...noi z papierem z 3 zadan 2 zrobilem wiec nie wiem jak bedzie...ale obstakjeprzy tym ze ciezko...w tym roku chyba rady nie da:(...ale jak nie ten to za rok:p na ten sam kierunek:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności