Skocz do zawartości

Dual procesor


El Wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w przyszłości (1-2 m-ce) zakupić dodatkowego kompa do net renderingu. Podobno duale, to najlepszy wybór. Tylko nie mam pojęcia jaka płyta i procek do tego, jakoś nic nie mogę znaleźć. Słyszałem nawet, że dual dał tylko 7% przyrostu wydajnoci w stosunku do singla w jakimś tam teście. Potrzebuję tego pod Maxa 7 i Final Rendera St1. Macie jakieś propozycje albo sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja kupiłem płytę tyan tiger za 1000 zł (nowa) i 2 procki athlon 2100 MP na ebayu za 150 $ - acha i kartę quadro4 700 XGL za 375 zł na allegro - hula sprzęcior jak ta lala ! przyrost jest o wiele wiekszy niż 50 % - zależy przy czym ( przy niektórych scenach w maxie nawet do 60-70 % ) skonfigurowanie tego wszystkiego w biosie troszkę było trudne ale się udało. pozdrawiam i życzę powodzenia (raczej nie będziesz żałował )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wymieniłem

procek 1.8 i 256ddr

na

dual 2.4, jeden podkręcony pod 2.8, 512ddr

 

i max i vray śmigają ok 3 razy szybciej, na grach też widać postęp ale brak pixelshadera na karcie uniemożliwia zabawe w najnowsze produkcje :/ btw słyszałem ze xeony mają naprawde potężną moc - ale i cena jest wyższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ja tam w robocie lece na dualnym xeonie 2,66 i jak wracam do domu na mojego atlona to mi sie maxa nawet nie chce uruchamiac, nie wiem kto napisal o 7% przyroscie speeda ale wiem ze to bzdura. Rendering na xeonie to czysta radosc, modelowanie tez przyjemne. Za to do gier w ogole sie nie nadaje, tu wysiada przy atlonie z "normalna karta graficzna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności