Skocz do zawartości

Przedstawienie modelu


paperboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem. Otoz chcialbym wiedziec jak najlepiej przedstawic, wyrenderowac model dla zwyklego obejrzenia jego. Zalozmy ze robie sobie samochod i chcialbym wyrenderowac sobie kolo ktore wlasnie zrobilem, tak aby pokazac to komus i zeby widok byl dobry, oswietlenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wszystko ok, ale nie wiem czy zostalem dobrze zrozumiany. Chodzi mi o jakis ladny sposob pokazywania modeli solid(nawet bez tekstur). Tak by kolega ktory pracuje nad jakims elementem przedstawil mi to, wyraznie, oswietlone itp. Doradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zalezy od ciebie i tego jaki jest model. Wiadomo, że przy perspektywie wybiera się taką stronę modelu i taki kadr by model był przedstawiony jak najbardziej "okazale". Na co innego się zwróci uwagę pokazując koło samochodu, a co innego parasol. Jeśli widać w modelu jakieś niedociągnięcia to zwykle "kameruje" się tak by to ukryć itd. Jeśli chcesz by ktoś inny "zrozumiał" twój model przygotuj planszę. Rzut prostopadły z góry, rzut prostopadły z boku, rzut prostopadły od frontu, tyłu, może być z dołu, do tego aksonometrię i jakiś estetyczny render w perspektywie. Ot cała filozofia.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz maxa 7 przelączasz sie na mentala -> ładujesz w materiał "diffuse map" -> occlusion sutawiasz sampling (tylko nie przegnij bo się nie doczekasz efektu :D 64,128 dla mnie 256 calkowicie wystarcza) i render. nieustawiasz zadnych świateł, modelik wychodzi jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kome, to jakaś bzdura. Obracaj sobie to koło tak, aż będziesz zadowolony i wyrenderuj. I tyle. A jak chcesz mieć to ładnie oświetlone, to poczytaj tutoriale, np. dołączone do maxa, albo na necie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności