Skocz do zawartości

Pojazd 3d:Mercedes CLS Coupe


virbel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. robie model mietka CLS coupe ( ucialem mu tylek z ciekawosci i tak zostalo) mysle ze wyglada puki co calkiem przyjemnie. jednak mam problem. niewychodza mi klosze lamp i wnetrze lamp. prosil bym o jakies rady jak zrobic aby klosze byly bardziej szklane i jak wzmocnic odbicia wewnatrz lampy.

 

tak to sie prezentuje:

rendercls3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kurcze dalej niewychodza mi klosze lamp. moze ktos wie jak dobrac material do tego? zastanawiam sie tez jak polikwidowac trojkaty z siatki. ms sie na nich krzaczy. ale na tym stadium rozwoju modelu to chyba juz malo mozliwe ejst...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to robie tak: na środek(to odblaskowe) daje jakiś materiał taki jak lusterko( całkowicie odbija otoczenie) ale nie przypisuje do niego mapy środowiska(można przypisać jakąś mape ale musi ona byś doba tzn. mieć odpowiednie kolory)

Na szybke nadaje materiał całkiem przezroczysty i dodaje do niego jakąś mapę środowiska

Czasami to niegłupio wychodzi, ale trzeba dobrać odpowiednie mapy

Aha ja tak robie w mental ray'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wnetrze dalem material raytrace z fall off w reflection. teraz lepiej juz wyglada bo lekko zwiekszylem odbicia. na klosz jest hdri.

 

tak teraz to wyglada:

rendercls4.jpg

ja mental raya niezabardzo lubie bo dlugo renderuje. to renderowalem defaultowym rendererem. nie mam sily na vraya bo ma za duzo opcji:P

 

mentalem renderowalem moje starsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie render zwykłym scanlinem wyszedł lepiej niż niejednemu w Vray'u. Ale nie o tym ta rozprawka ;) Modelik mi się bardzo podoba. Schludnie zrobiony. Popracowałbym jednak nad materiałami felg i (zwłascza) atrapy. Atrapa wygląda jak plastikowa.

 

Podmaluj to trochę w Fotosklepie. Jakieś bliczki może tu i tam delikatne. Dla równowagi bym rozjaśnił krawędzie po zacienionej stronie modelu gdzieniegdzie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności