Jump to content

Reactor - Flaga

ZiBi_PL

Recommended Posts

chce zrobic sobie animacje powiewajacej flagi na maszcie, niemam simcloth - uzywam zwyklego reactora. flaga jest - masz jest tylko jak przypisac aby flaga była "przyczepiona" do masztu ??? niemam pojecia jak to zrobic i czy da sie to wogule w reactorze. niemam simcloth dlatego takie pytanie

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jeśli o flexa chodzi, musisz go nałozyć na flage przypisać ciężar vertexom, zbindować do wiaterku i to właściwie tyle, najwięcej czasu zajmuje bawienie się tym. Jeśli o reaktora chodzi to niewiem, nigdy nie robiłem w nim flago-podobnych rzeczy ;/

Guest dudoslaw

A jak sobie poradziles mozesz napisac - ja skorzystalem z linka grendel-a ale efekt ten nie za bardzo mi sie podoba (respect grendel - poprostu jestem wybredny ;) ) chcialbym osiagnac cos takiego: http://englishculture.allinfoabout.com/features/british-flag.html jak ten gif animowany. Zrobilem sobie taka flage: uzylem reactora cloth, maszt jako rigid body no i oczywiscie uzylem reactora wind ale jak robie preview to wiatr wogole nie dziala - flaga poprostu opada w dol... moze ktos pomoc???

ja dodam tylko, że w reactorze bardzo dużo zależy od modelu (i niechodzi tutaj o kształt). Zmiana siatki z kwadratowej na trójkątną (wszystkie krawędzie widoczne) bardzo zmieni efekt obliczeń.