Skocz do zawartości

Matte painting: Apocalypse + Layered Making Of Video


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze moja praca nie ogranicza sie tylko do grafiki 3D ale takze z racji tego iz interesuje sie szeroko pojetymi efektami specjalnymi czesto mam doczynienia z grafika 2D ktora jest uzupelnieniem m.in w pracach post-produkcyjnych finalnych obrazow.

 

Przystepuje do tworzenia matte painting'u ktorym tematem przewodnim bedzie okres post nuklearny, zrodlem bedzie zdjecie ktore zrobilem dzis wczesnym rankiem z mojego okna. Wiekszosc widziala gre Fallout i wlasnie w podobnym klimacie bedzie utrzymany matte.

 

mp01.jpg

 

mp02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mozliwe ze okno zostanie do konca z racji tego ze chce rozbic ta szybe :) natomiast co do smieci juz poprawilem ten blad.

 

Jest to pierwszy moj powazniejszy matte painting, zdecydowanie mam dosc spore zaleglosci z rysunku ale mam nadzieje ze z czasem bardziej je wypracuje.

 

Zmodyfikowalem lekko cienie, ktore teraz wygladaja lepiej i nie odstaja tak od reszty. Zostaly dodane zniszczone betonowe plyty, zmodyfikowana trawa na podobienstwo ziemi oraz wielka dziura.

 

 

mp05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e te 2 dziury dziwaczne no i filter maskuje sporo ale niepotrzebien. splaszcz te dziury bo naprawde psuja ci perspektiv , zamiast usuwac drzewa dalbys jakies poschniete , troche wiecej smiecia na trawie + zamiast paru drzew w tle jakies podniszczone budyneczki. bedzie fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaa doklej jeszcze paru dresów i kilku skeytów i będzie współczesna Polska dzielnica młodzieżowa:P

ok, poważniej: świetny pomysł:) jak juz trzymasz się stylu z falouta to tam takie obrazki były w odcieniach sepi(to by dodało leprzego klimatu i było by widać ze jest tam ciepło). no i te dwa budynki to zeczywiście troche za mało zeby dobrze zobrazowac zniszczenia [tak samo jak tiger mówił, dodaj budynków w tle]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zaprzestac wszelkich niepotrzebnych eXPerymentow i brnac w strone konca pracy.

 

Masz racje Tiger postaram sie lekko zmodyfikowac te dziury, co do filtra a'la aparat ZORKA :) to jest to oczywiscie eXPeryment ktory nie bedzie mial nic wspolnego z finalna praca, zielen zamienilem na dymiacy sie las a dalsza przestrzen wypelnila wielka fabryka.

 

Wlasnie w takiej tonacji kolorystycznej chcialem utrzymac prace jak Fallout.

 

Aktualnie jestem w trakcie konczenia ostatniego etapu pracy ktorym jest rozbite okno i przechodze do procesu post-produkcji.

 

Dzisiaj chce definitywnie zakonczyc i w koncu pokazac finalna wersje, bedzie to swego rodzaju debiut na tym polu :) i mam nadzieje ze nigdy czegos takiego moje oczy za swoim oknem nie zobacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac byl maly poslizg jesli chodzi o deadline :) jednak mimo wszystko prace udalo mi sie zakonczyc i jestem zadowolony poniewaz udalo mi sie zrealizowac praktycznie w pelni koncepcje o ktorej myslalem kiedy zaczynalem projekt.

 

final_matte2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z szybą na pierwszym planie jest świetny!

tylko że te schdy mogłyby być gdzieś przerwane - tak uparcie prowadzą do "celu"

Za tą drugą dziurą w tle siakieś dziwne coś stoi - chyba drzewa ale co one takie pochylone no i nie w skali :]

Wrażenie pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ładne:) Jednak te schody... strasznie sztucznie wyglądają. I teren mało urozmaicony... przydało by się więcej śmieci. Jest za sterylnie. I dalej będe uparcie twierdził, że bloki (czy też to co z nich zostało) zbytnio odcinają sie od reszty. Mimo to wyszło bardzo przyjemnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tego czarnego ograniczacza z góry i z dołu o wiele ładniej się IMHO prezentuje.

Dlatego oglądając bez - super! :D

Co jest szczególnie dla mne ciekawe i co mnie urzekło to słońce rażące w oczy, świetny efekt :) gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smeisznie wyszla ta fabryka, dziwnie to wyglada ze zaraz obok blokow takie cos, i smiesznie wyglada to puste pole przed fabyrka, reszta fajnie, nawet bardzo fajnie ;)

 

I ssorry za brak skladni,a le nei chce mi sie myslec :P... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie schody mozna by troche zrujnowac, drzewa sa pochylone z racji fali uderzeniowej ktora tamta droga przebyla to samo tyczy sie dosc wyrownanej ziemi a mniejsza skala drzew chcialem nadac troche glebi. Sprawa z ptakami wyglada tak iz chcialem wprowadzic pewien element zycia, na poczatku mialo go nie byc jednak ten motyw bardzo mi sie spodobal. Milo widziec iz sie wam podoba, bardzo mnie to cieszy. Takze dziekuje za rekomendacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to najlepszy jest "obrazek" nr 2, czyli ten black&white. Bez zbędnych bajerów (no trawnik przydałoby się trochę przybrudzić) ale klimat ma najlepszy. Wielu z Was widziało zapewne zdjęcia z Czarnobyla.Jak dla mnie to właśnie ta czarno-biała pracka najlepiej oddaje atmosferę "osiedlowego obrazu zniszczeń" tak bardzo nam bliskiego. Prawda...finalna, kolorowa praca z "efektem szyby" (niezłe, niezłe) z dodatkiem fabryki (która , jak dla mnie ma większą "rozdziałkę" niż bloki znajdujące się bliżej przez co efekt fotomontażu jest bardziej widoczny) może wydawać się ciekawsza ale... jakoś do mnie nie przemawia. Ja ciągle jestem pod wrażeniem pracy czarno-białej. Bądź co bądź... niezły warsztat, widać wkład pracy. A to właśnie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Rascal

bardzo fajna realizacja.

Jedyne czego mozna sie czepiac to to ze slonce w takiej kontrze daje niezle dlugie cienie,

a tutaj fabryka i budynki sa ladnie oświetlone jakby slonce bylo przed nimi...ale to tylko takie moje spostrzezenie:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności