Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Stół konf- jak oświetlić i wyrenderować?


Marek G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio robię taki stół i mam problemy z ustawieniem rendera (vray) i świateł cały czas coś się przepal kolory sie zniekształcaja i wygląda to nienaturalnie.Szeryf przedstawił w dziale architektura też mebelki w podobnym stylu ale mu wyszło rewelacyjnie.Powiedzcie może macie jakieś pomysły jak ustawić światła i render żeby było ok.bedę wdzięczny za podpowiedź.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

spróbuj zmniejszając multiplier natężenia swiatła, ewentualnie sprubój to samo z GI i z environmentem(tym vrayowym)

 

widziałem twoje autka i bardzo mi sie podobają powiedz może jak ustawiasz render i jakie światła urzywasz.może pare screnów z ustawieniami.byłbym bardzo wdzięczny.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do screnów to chyba nie ma sensu, bo każda scena ma inną specyfikę. tak pokrotce to uzywam 2 świateł: vray light(ustawione jako dome) oraz target direct(z vray shadow),oba swiatła lekko żółtawe(rgb:255 250 192) - lecz kolor zalezy od własnych preferencji.pozatym wszystko to co napisałem wczesniej i testy,testy,testy...

może to bedzie pomocne - http://max3d.pl/tutoriale/kurs157/index.php (oswietlenie interior)

poszukaj na alzhem.com w dziale tutorial "oswietlenie exterior"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to niezla musi byc ta konferencja na 200 osob ;p co do modelow to jest calkiem ok, ale design to mi sie nie za bardzo podoba, ani jakos nowoczesnie, ani stylowo, stoly jak stoly krzesla jak krzesla :P ogolnie 4-/6 i co do oswietlenia, to radzilbym jakis pokoj prowizorke zrobic, bo w takim ujeciu to dziwnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gripi : taki wymyslny stół to pomysł klienta

 

hkropinski : krzesła są wszytkie te same kopiowane arrayem , to tylko złudzenie

 

 

Panowie a czy nikt nie pokusi się o zrobienie textury ,naprawdę byłbym wdzieczny

 

ta co jest na mojej wizce to bump 30%,diffuse 100%kolor płyty, materiał vraymtl,refflect 100%- falloff(fresnel w slocie białym),subdivs 20,refl gloss. 84,

 

co by pozmieniać żeby było naturalna textura drewna z lekkim połyskiem kolor wiśnia

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności