Skocz do zawartości

Postać 2D : Elf


Navara

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu od...doslownie sekundy :)

Wysylam coś od siebie, tylko nie bijcie za mocno :) jestem amatorka :)

ta praca byla wykonana najpierw olowkiem a potem dlugopisem zelowym.

Za ok. 2 dni bede miala tablet i wtedy pokaze inne pracki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziekuje wam :)

Te skrzydelka mialy byc male, ot taki sobie elfik,

rysuje zaledwie od 4 lat, od roku staram sie unikac mangi i rysowac bardziej realistyczne, chociaz i tak pewnie powiewa manga troche...

Staram sie dopracowywac swoja technike, mam nadzieje ze dzieki temu ze powiecie mi co moge zmienic, dojde do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie cieszę ze unikasz mangi i uczysz się realistycznego rysowania:D ok.-->oczy za szerokie(powiewa mangą)..Dłonie za krótkie o ogólnie tułów przymały w stosunku do głowy(co też przypomina nadal mange) poćwicz proporcje ciała(pamiętaj ze całe ciało dorosłej osoby to 8x wysokość jego głowy)....jeśli chodzi o skrzydła to jeśli starasz się realistycznie je odzwierciedlić to 1)powinny być o wiele większe żeby mogły unieść tą postać 2)skrzydła tak jak reszta ciała jest ciałem żywym a więc potrzebuje tak jak każdy organizm pożywienia a pożywienie do każdej komórki doprowadza krew w żyłach....a wiec brakuje na skrzydłach (jeśli miały być one przezroczyste) drobnych żyłek..[polecam pooglądać skrzydełka owadów muszek os itd. teraz lato to łatwo:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki Pa6LO! :)

Skrzydelka mialy byc male :) nie miala na nich latac ;)

Wlasnie to mi pozostalo po mandze, oczy, duze oczy., naprawde ciezko sie przerzucic, zaluje ze przez 3 lata rysowalam mange. Rece sa dluzsze bo ucielo mi rysunek ale nadal nie wystarczajaca dlugie, dloni nie widac :P

Wiem ze dlonie musza byc tak duze jak twarz, tej zasady sie trzymam a takze ze 8x glowa to wysokosc ciala.

Caly czas sie ucze, wielkie dzieki za wskazowki. Postaram sie zeskanowac cos jeszcze, to pokaze od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce są złe bo łokieć powinien być na wysokości między żebrami a biodrem...a dłoń konczyć się na połowie uda mniej więcej.....jeśli nie masz miejsca na kartce zeby wpakować tam dłoni w odpowiedniej pozcji jakiej chcesz tzn ze obrazek jest źle wykadrowany...a przedmioty na nim znajdujące się źle rozmieszczone....to też dość ważne....bo jak na a4 narysujesz wielką głowe a potem zachce ci się pokazać nogi tej osoby to zaczniesz wszystko pomniejszać...najpierw narysuj całą postać zbudowaną z kwadratów lub owali zeby wszystko miało dobre proporcje a potem dopiero umieszczaj na niej ciuchy i inne kadżety broń okularki fryzurka itp. w ten sposób będziesz miała wszystko wymierzone i bez obaw o proporcje będziesz mogła skupić się na szczegułach:) powodzenia {sorki za błędy jeśli jakieś są[błędziaż jestem:P]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj zaczynam rysowac od twarzy, ot tak z nudow zaczynam sobie cos wymyslac, zmiescilo sie to co sie zmiescilo :) Nie chcialam zmiescic wiecej :) Na wiekszym formacie bylo widac jej kawalek dloni lecz skaner urznal ze tak brzydko powiem :)

Ten pomysl z kolami jest dobry, wlasnei w tej chwili narysowalam kolkowego ludka i fajnie wszystko sie miesci :) od glowy 8 kolek do stop :) i itd ;] postaram sie zeskanowac efekt :)

 

 

A naszlo mnie teraz takie pytanie, Pa6LO czy moglbys mi narysowac przykladowa kobiete, sam zarys z zachowaniem proporcji tak zebym zawsze mogla w razie watpliwosci zobaczyc ? Lubie cos takiego bo dzieki temu mozna sie wiecej nauczyc, kiedys kolezanka mi narysowala takie cos zebym mogla mange lepiej rysowac...gdzies to posialam. Jesli mozesz bylabym szczesliwa :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli nie posiadasz skanera a3+, nie oznacza to, że jesteś ograniczona do formatu a4-, przejżyj ten tutorial

 

http://www.sibleyfineart.com/tutorial--join-scans.htm

 

na skanerze a4 można zeskanować nawet 100x70, kwestia jest tylko czasu (o wiele szybciej jest zrobić zdjęcie, ale to nigdy nie będzie równie dobre jak skan, chociażby przed abberacje czy też źle dobrany balans bieli). Ja dosyć często skanuje format a3 na starym poczciwym skanerze a4 i efekty są całkiem niezłe (tyle, że lampa w moim skanerze nieco siadła i z jednej strony wychodzi ciemniej niż z drugiej, ale i z tym można sobie poradzić :) )

 

2. Manga... ehh, ten przeklęty styl psuje życie wielu początkującym artystom. Jak już ktoś pisał o prawidłowych proporcjach w japonskich bajkach nie ma nawet mowy, bo ten styl po prostu wymusza pewne zmiany. Gdzieś wyczytałem poradę jednego z lepszych rysowników (nie pamiętam czyją), że żeby dobrze rysować postacie rysunkowe (w tym mangę) najpierw trzeba umieć rysować postaci z natury (akty i te sprawy). Mimo iż rysunki dosyć często mają być nierealistyczne, braki w wiedzy o anatomi będą widoczne (widze to chociazby na wlasnym przykladzie :( ).

 

3. Proporcje: Ja zawsze zaczynam od głowy, bo tak już się przyzwyczaiłem. KWestia tego od jakiej części zaczniesz jest mało istotna, ważne żebyś dobrze się ze swoją metodą czuła. Możesz zacząć nawet od rąk :) Ja kiedyś z nudów przysiadłem przy kompie i pomierzyłem prace moich ulubionych artystów na podstawie stosunków długości (np.; długość przedramienia do stopy itd.) i co ciekawe proporcje były w każdym przypadku inne, ale wszystko zawsze wyglądało harmonijnie że tak powiem.

 

Więcej o proporcjach możesz przeczytać na http://saveloomis.org/ Na tę stronę trafia w pewnym momencie każdy, bo jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o rysowaniu ludzi. Bez niej nic bym nie umiał i pewnie zostałbym na poziomie podstawówki. Jak przerobisz te książki (ale tak na prawdę, razem z przećwiczeniem wszystkiego milion razy) to będziesz już miała bardzo dobre podstawy do rysowania idealnych ludziów :)

 

4. 4 lata powiadasz? Sporo, chociaż to zależy co przez ten czas robisz :). Manga to była imho ślepa uliczka i szkoda, że się w to wpakowałaś, ale masz jeszcze mase czasu :) Ja podobnie jak chyba każdy artysta mógłbym rzucić, że rysuje odkąd pamiętam, ale jeżeli by się nad tym jakoś szerzej zastanowić, to całe moje rysowanie zaczęło się 2,5 roku temu po tym, jak znalazłem stronę http://www.bellefree.com i nabrałem dziwnej ochoty do tego, by nauczyć się rysować piękne kobiety. Cóż, okazało się, że proste to nie jest, ale przyjemne (przynajmniej dla mnie) jak najbardziej. Ważne jest też to, że zapisałem się na ich forum, na którym zdobyłem całkiem sporo doświadczenia i dostałem pare naprawde dobrych wskazówek od moich mistrzów :)

 

Czy czegoś się nauczyłem od tego czasu? To możesz ocenić sama przeglądając ostatnie strony speedpaintingu, ewentualnie na mojej stronce. Jedno wiem na pewno, dobrze, że się tu zapisałaś. Nie bój się zapodawać swoich prac, każda krytyka czy wskazówka może się okazać ważna w szerszym aspekcie.

 

Się rozpisałem heh :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarys mogę postarać się zrobić...ale później...ale podstawowe proporcje u kobiet są takie same jak i u mężczyzn...więc wydaje mi się ze ten obrazek na początek powinien ci całkowicie wystarczyć.. http://bacall.autonomy.ri.cmu.edu/brennan/projects/cia/daVinciShirt/DaVinci_tshirt_front.jpg (jest na tyle duzy ze mozesz go sobie nawet wydrukowac na całą

 

 

ściane, powinien się wtredy niezgubić:P )...o tym jak rysować jest tez mowa w serii ksiazek "how to draw" co prawda tam jest jak rysowac mange...ale ja z niej uczyłem się tez proporcji bo tam jest tez pokazane jakie są realistyczne proporcje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Belial za linki wlasnie przegladam.

Pa6LO - ja mam ksiazeczki w stylu how to draw manga :P (dzieki za link ;))

Zaczelam rysowac mange w 6 klasie podstawowki (ide teraz do 1 lo) wszystko zaczelo sie od przepieknej serii Record of Lodoss War....

Napewno jak tylko dorwe skaner to bede pokazywac swoje prace, jak narazie nikt w okolicy nie ma wiec..lipa :( Niedlugo bede miala tablet wiec bedzie o wiele latwiej (chyba), no ale pierw bede musiala sie nauczyc go uzywac co napewno proste nie bedzie.

Staram sie czesto studiowac tutoriale 2d, szczegolnie spodobaly mi sie tutki o digital paintingu.

Jesli chodzi o piekne kobiety - to chyba tylko takie potrafie rysowac, a czy sa piekne to nie wiem, napewno kobiety ;}

Mezczyzni mi nie wychodza, bo skoro juz maluje to sa jacys tacy .. :> zniewiesciali i itd :P

Ide studiowac te ksiazki ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mandze jest tez wiele rysunku bardziej realistycznego jak np masumune shirow w ghost in the shell..(obie części tego filmu jak i komiks to kultowe dzieła w całej historii mangi i anime...) więc jak widać ciężko się oderwać od pierwotnych początkowych wzorców jakich się nabyło za młodu...no i ćwicz...my tu będizemy cię podlewać i poprawiać i moze wyrośniesz na dobrą artystke:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku dzieki :D Moze :P, jak bedziecie mnie tak podlewac to wyrosne napewno :P ( Jeszcze nawoz trzeba :P)

( MAsamune Shirow to swego czasu byl moj idol ;D)

Wrzucam szkic Halflinga zrobionego na potrzeby 3d studio posluzyl jako pomoc do modelowania :) Troche druga polowa jest przechylona ale jakos ujdzie ;P

Musialam tak naszybko i tak wyszlo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w miare ok:) a sylwetka przechylona dlatego ze właśnie nie rysowałaś zaczynając najpierw od ogółu czyli np tymi owalami(albo kwadratami) zeby umiejscowić wpierw postać w odpowiednie miejsce o odpowiedniej postawie.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navara szczerze mówiąc doradziłbym ci pooglądać rysunki - studia

postaci bardziej "artystyczne". Manga mangą - ale (imho) lepiej jest wyjść z powiedzmy "realistyfcznej" postaci i kiedy będziesz umiała rysować - doiero wtedy stylizuj. posyłam linka -przejrzyk to sobie i zwróć uwagę nie tylko na proporcje itp, ale na spoób rysowania, światłocień i takie inne pierdoły;)

i malutka rada - jak rysyjesz to często mruż oczy

powodzenia

http://www.dmalonefineart.com/drawings.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek wielkie dzieki za rady i za linka :) A wogole masz zajefajny nick XD

Jesli chodzi o mruzenie oczu, to zawsze mruze bo wtedy lepiej widac bledy i np jak cien jest rozlozony itd ^^

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeczywiśce manga to zmora początkujących rysowników:/ biorą się za nią bo jest łatwa do opanowania i daje (jak się na początku wydaje) świetne efekty...ale potem cholernie tródno pozbyćsię jej naleciałości:/...w mandze większoś lelmentów bódowy w większości postaci jest poprostu identyczna:/:/...weź skrobni sobie kogoś z rodniy na a4 tak tylko żeby było widać że to człowiek:p... wtedy załąpiesz proporcje tak ogólnie przynajmniej...a potem wchodźpowoli w szegół...no to co machen rysunen:p:p...powodzenia nie zapomnij wrzucić pracek z tableta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności