Skocz do zawartości

jaki procesor |?


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

czesc :)

 

wreszcie uzbierac mi sie udalo i mam wreszcie okazje przezrzucic sie z tej piekielnej 600, ale problem jest jak w wiekszosci przypadkow ze sie na sprzecie nie znam

 

wyglada to tak ze plyte mam ASUS NF-7 socket a oczywiscie no i cos pod to by sie przydalo odrazu powiem ze moj budzet to maksymalnie 350 zl

 

co myslycie o tym :

http://www.kupujemy.pl/fritem/24296790/comp_cpu_amd_athlonxp//?U=366092;item_id=24296790;pos=10

 

Loozack jak zwykle zapodzialem twoja propozycje wiec jak cos to napisz

 

poradzcie cos i przy okazji jaki wiatrak to takich monstroow trzeba montowac ale tez nie za drogi

 

dodam tylko ze funkcja sprzetu mojego to modeling > rendering

 

z gory dzieki i pozrdraiwma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to "monstrum" prawie bez wiatraka będzie działać ;]

ja bym radził pozbierać jeszcze troszkę, bo nie ma sensu kupować przedpotopowego komputera, za rok znowu będziesz płakał, że nie masz jak renderować.

Na pewno na rendering to za słaby procesor (amd?! 1917mhz?) na modelling to bardziej grafika wpływa.

Jak już cię stać na płytę asusa to nie oszczędzałbym na procu ... za 350 nic dobrego nie kupisz.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, mój p4 2.4 osiągnął dziś (boxowy wiatrak) astronomiczną temperaturę 37* C (w domu 29* C). W dodatku wiatraczek chodzi na najniższych obrotach. Zapewne barton 1917mhz zamroziłby się przy takim chłodzeniu. Za 100 zł można kupić prawdziwe bydle, a nie wiatrak, na którym bez problemu będzie działać prescot 3.6 a nie barton 1.9 ;] Jak rozumiem masz budżet na proc i wiatrak 450zł. Ja bym dał 400 na proc i 50 na wiatrak. Tylko nie kupuj w media markt, ale poszukaj po sklepach internetowych, a jak bardzo ci zależy na cenie to na allegro czy ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, no nie moge ale troche mnie rozwaliły niektóre kwestie :D

 

Kome, zacznijmy od tego, że nie Asus tylko Abit Nf-7 ;) co do procka to mówiłem ci o Athlonie XP-M (mobile) 2500+, w najgorszym wypadku pójdzie ci na 2200MHz (200x11), innych modeli na Socket A według mnie nie opłaca się za bardzo brać bo nic z nimi prawie nie zrobisz (zablokowane mnożniki), natomiast powyższy model ma odblokowany... jedyny szczegół to że trudno go teraz dostać :/

 

Salvator, widzę że zamknąłeś się w świecie Intela i nawet nie wiesz, że wcześniejsze modele procesorów AMD to były istne grzałki, co dopiero od niedawna się zmieniło, więc nie mów, że do tego nie potrzeba dobrego wiatraka, ja na swoim podkręconym Athlonie XP-M 2500+ mam często ponad 50* w stresie i zastanawiam się czy nie wyłożyć kasy na nową obudowe (więcej miejsc na wentylatory, lepsza wentylacja) oraz wydajniejszy cooler (moje małe marzenie to Thermalright Si-97 + wiatrak Y.S.tech 92mm, razem w cenie ok 200zł)...

druga sprawa to to, że w Athlonach megaherce nie są wyznacznikami wydajności, więc nie porównuj 1917MHz w AMD do Celerona 2GHz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, że nie Asus tylko Abit Nf-7 ;)

 

no widzisz kolejny dowód tego jak sie znam :D

 

hmm to postaram sie poszukac tego athlona ale jakie proponowalbys do niego chlodzenie? nie mam obudowy tylko taki szkielet stalowy wiec wiatraki mozna se montowac jak sie chce ;)

 

powiem tylko ze super rakiety mi nie potrzeba, praca z duronem600 nauczyla mnie jak pszczedzac czas o przeedewszystkim cierpliwosci ale po roku juz sie nudzi :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności