Skocz do zawartości

Fala Tsunami


Gość Caspik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Caspik

siemka

mam takie pytanie ..Niedlugo bede musial stworzyc fale TSUNAMI na potrzeby animacji....Nie mam za bardzo pomyslu jak to zrobic... myslalem na poczatku o RealWave ale ten soft raczej nie ma opcji zalamywania fal....Real Flow ...hmm tu nie jestem do konca pewien jak duze ma mozliwosci ...czy bedzie w stanie wygenerowac zalamujaca sie fale....?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o cos nowego ;] nie wiedzialem ze afterburn generuje fale o,o ;]

a jesli o realflowa chodzi to mam sprzet 3.0Ghz, Geforce MX 5600, 1024DDR wiec chyba az tak zle nie jest.

..

dzieki za rade z morph targetem pewnie jest to najlepsza z opcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caspik -> "a jesli o realflowa chodzi to mam sprzet 3.0Ghz, Geforce MX 5600, 1024DDR wiec chyba az tak zle nie jest"

do tego jescze dwa spore dyski spięte w raidzie i mozesz probować, niestety nie wróże sukseców... ja śmigałem jedno takie chluśnięcie przez całą noc 3 klatki o które mi chodziło z cząsteczkami i meshem. reszta jakieś 400 klatek tylko do cząsteczek. w sumie w krytycznym momencie było 45tys cząsteczek i mesh 500k poly co dało "jakotaki efekt"...

a wszystko na bartonie @3200 1GB Geil DDR400 animowanie duzej ilości wody raczej nie wchodzi w grę na takim sprzecie...

chyba, że zadowoli cie efekt w stylu sera topionego, w najleprzym wypadku shake'a mlecznego :)

o realistycznym tsunami raczej zapomnij...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tsunami, to bedzie z tym pewien problem, jako ze mechanizm powstawania nie jest do konca jasny. W swoim czasie zajmowalem sie nieco rownaniami Naviera-Stokesa (opisujacymi m.in. ruch cieczy) i przy okazji zdarzylo mi sie przeczytac pare artykulow na temat Tsunami, z ktorych wynikalo, ze wlasciwie to nic nie wiadomo. Tak, czy inaczej, aby opisac Tsunami, nawet najprostszym modelem, prawdopodobnie konieczne byloby napisanie skryptu calkujacego uklad silnie sprzezonych rownan nieliniowych, po jednym dla kazdej czasteczki, ktora zamierzasz uwzglednic. Innymi slowy, duzo pracy. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności