Jump to content

After Effects jakość dźwięku


mathix
 Share

Recommended Posts

Mam problem z dźwiękiem eksportowanym z After Effects. W miejscach nakładania się dwóch ścieżek występują trzaski. Nie znam przyczyny tego problemu, bo kiedy odsłuchuję ścieżkę dźwiękową za pomocą audio preview wszystko jest ok. Dopiero po wyeksportowaniu dźwięku z programu słychać, że jest nie tak.

 

Dotychczas z tego powodu składałem ścieżkę dźwiękową w Audacity i tam było w porządku. Jednak wykorzystanie adoba jest wygodniejsze bo jednocześnie widzę obraz i wiem dokładnie gdzie wstawić dźwięk.

 

Może miał ktoś podobny problem i jest w stanie mi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc :) . Nie jestem zbytnio biegły w obróbce dźwięku, a twój post bardzo mi pomógł. Chodziło o natężenie ścieżek, jak je zmniejszyłem (-6dB) w obu ścieżkach trzaski znikły.

Link to comment
Share on other sites

Premiere (nie pamietam wersji) mialo kiedys problemy takie ze, na koncu kazdego blogu dzwieku (jak to sie nazywa) powstawal trzesk, tak samo na koncu i poczatku klipu, wtedy nalezy po prostu przedluzyc dzwiek i krzywa go wyciszyc :)

Link to comment
Share on other sites

ttaaddeekk - to nie kwestia przesteru, AE ma ten problem z samplowaniem podglądu i interpretacji audio przy wciąganiu. nawet patrzenie na "waveform" nie zawsze pomaga.

format mp3 i wave są prawie że ignorowane. ja jeśli muszę, wciągam dźwięk przerobiony wcześniej na AVI albo QT jako klip video.

 

nie wiem dlaczego jakoś tego nie rozwiązali w Adobe - ale powodem chyba jest fakt że nie do tego służy ten program.(i po co te wszystkie filtry audio..?)

 

Ciężko jest montować bez odsłuchu, ale najlepiej gotowe ujęcia montować w Premiere.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy