Skocz do zawartości

Corel Draw 11 - zmiana rozmiaru obiektu


cYnik

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Mam problem takiego typu - jestem poczatkujacym uzytkownikiem Corela Draw 11. Musialem wykonac pewne logo. Robilem je w duzym rozmiarze i kiedy skonczylem, chcialem je pomniejszyc do rozmiaru 2,5 cm. Zaznaczylem wszystkie obiekty, zgrupowalem - normalka. Przeciagam, zmiejszam a tu - wszystkie linie sie zlaly, tak jakby nie zostaly zachowane proporcje :/ Wcisniecie "nieproporcjonalne skalowanie" nie pomaga. Nie wiem o co chodzi, a musze koniecznie zmienic rozmiar, inaczej praca nie bedzie miala sensu.

Jezeli ktos bedzie zainteresowany pomoca mi, to moge mu wyslac na maila plik cdr.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A moge zamienic w krzywe bez wypelnienia? Bo wypelnienie psuje obrazek. Chyba, ze da sie usunac pozniej to wypelnienie?

 

Pewnie zadaje glupkowate i kompletnie lamerskie pytania, ale wektorowka to dla mnie zupelna nowosc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie eksperymentuje :D

Na wypelnienie znalazlam taki sposob, ze przed ctrl + shift + q, klikam na jeden z wezlow i dalej "odwroc kierunek krzywej". Nie za bardzo rozumiem co to ma wspolnego z tym co chce osiagnac, ale grunt, ze dziala :P

 

EDIT - uf, uf, uf :) Zrobilem to! Jestem z siebie dumny ;) Dzieki wielkie za pomoc!!! Jeszcze pytanie - co musze robic na przytszlosc, zeby sytuacja sie nie powtorzyla? Zamieniac (ctrl shift q) kazdy nowo utworzony obiekt?

I jeszcze jedno pytanko - dlaczego nakladaja mi sie obiekty? Tak jakby kazda zmiana (np koloru) nie stawala sie zmiana, a tworzeniem nowego obiektu, zakrywajac tym samym stary? Nie wiem czy dobrze wyjasnilem...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności