Skocz do zawartości

kross12 - moje wypociny we flashu


kross12

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić sobie stronę domową w flash i mam nadzieje, że uda mi sie ja skończyć do końca tygodnia.

od siebie chciałby dodać ze:

 

Muza jest tymczasowa :),

Menu można obkręcać myszką (klika sie na tło i kręci),

 

Nie mam koncepcji na logo więc z miła chętnie posłucham sugestii.

 

Zapraszam do krytyki.

 

http://www.icpnet.pl/~kross/strona/preloader.swf

 

PS. prosiłbym o sprawdzenie czy muzyka działa a dokładniej przycisk mute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

preloader może być tylko menu zupełnie odpada

 

 

O ile mi wiadomo link jest do swf'a, a swf ściąga się najpierw, a potem jest odpalany - jak Ty zobaczyłeś preloader? No chyba, że twoja przeglądarka wczytuje, a nie ściąga - jaką przeglądarke stosujesz?

 

 

 

 

Co do menu to powiem tyle: TRAGEDIA ... powody:

 

-> Nieczytelne - latają jakieś literki nic nie mówiące

-> Niewygodne - ciągle się przemieszcza i utrudnia to orientacje jak i dostęp

-> Zbyt duży zasięg - mogę ruszać menu na terenie okna z informacją

 

Menu powinno być czytelne i łatwo dostępne, a Ty możliwie utrudniłeś korzystanie z menu ... aż wściec sie można ...

 

Guzik do ustawiania dźwięku nie ma hita a jego mała wielkość utrudnia jego przesuwanie ... nie każdemu chce się celować - potencjalny internauta chce wszystko mieć łatwo i szybko dostępne ...

 

 

Swf dostosowuje wymiary do wielkości okna ... chciałbym zobaczyć w realnych wymiarach ... czekam na plik html ... będę mógł zobaczyć preloadera ;)

 

 

 

ogólnie mam mieszane uczucia... strona prosta i ładna, ale menu po prostu ją rozwala ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo link jest do swf'a, a swf ściąga się najpierw, a potem jest odpalany - jak Ty zobaczyłeś preloader? No chyba, że twoja przeglądarka wczytuje, a nie ściąga - jaką przeglądarke stosujesz?

 

były tam kreski, kropki, preloadery, krówki, prawda krossie?

 

i use2004_11_18_adoptfirefox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzy to pierwsza jaką znalazłem w necie i mało zajmowała więć na to nie zwracajcie uwagi. Co do preloadera to sytuacja wygląda następująco :

strona składa sie z 4 plików:

preloader - wczytuje właściwą strone i muze

strona właściwa - posiada menu, sterowanie muza, okno do ładowania.

stona główan - posiada jakiś tam tekst, jak kliknie sie na przycisk to jest wczytywana

muza - mała mp3

preloadera może nie widac bo strona właściwa zajmuje 45 kb (prawie wszystko jest robione skryptami) więc ładuje sie szybko (jeśli nie włącze oganiczenia na download w Net Limiter to też nić nie widze (korzytma z IE) )

 

co do menu to nad nim poświęciłem najwięcej czasu i chyba zostane przy nim tylko postaram sie zrobić je bardzej przejrzyste

 

ma ktoś jakieś sugestie co do loga ?

 

a bym zaponmiał robie też galerie z moimi zdięciami :

http://www.icpnet.pl/~kross/flash/foty.swf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

co do menu to nad nim poświęciłem najwięcej czasu i chyba zostane przy nim tylko postaram sie zrobić je bardzej przejrzyste

 

ma ktoś jakieś sugestie co do loga ?

 

[...]

 

 

Co jak co ... ale efekt jest FANTASTYCZNY ... tylko, że do menu mi się on nie widzi ...

 

Sugestie ... same literki nic nie mówią ... a napisy pojawiające się przy najechaniu są raczej ... dziwne ... ja bym pod całym menu zrobił pole tekstowe wyświetlające cel guzika ... nakierujemy na "strona główna" text="strona główna" itd. a samym kwadracikom dałbym ikonki które mogłyby podpowiedzieć userowi do czego on prowadzi ... widząc ikonki znacznie łatwiej pracowałoby się z menu ...

 

Galeria już doskonalsza ... co prawda styl mi się nie podoba no ale to już mój gust, a nie wady glaerii ... pozdro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie galerii:

-na tym czarnym pasku daj jakiś suwak czy coś, bo gdyby nie Twój post, to ciężko się domyślić do czego służy, chyba że przez przypadek.

 

- nie wiem co jest grane, ale gdy klikne na jakąś fote, to preloader jakiś jest, pokazuje, że się coś załadowało, a tu nic, żadenego zdjęcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie menu na stronie glownej bardzo podoba, zastapil bym ta ramke z boku czyms bardziej pasujacym do menu.

musle ze w przypadku galerii jak i stromy glownej przydala by sie mozeliwosc wtrzyumania ruchu obrotowego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wielkie dzięki za rady i pomysły. Zrobiłem małego update tzn.

przede wszystkim zmieniłem muzę żeby nie kaleczyć waszych uszu.

zgodnie z sugestią huter-a dodałem ikony ( jeszcze nie wszystkie),

zrobiłem loadera do pod stron i dodałem kilka animacji skryptami. Więc poza dodaniem lub podmianą niektórych grafik dużo mi nie zostało.

Mam do was prośbę czy możecie sprawdzić czy działa ten loader na firefox, mozila i opera, bo mi pod ie działa dobrze.

 

Co do galerii to też zrobiłem mały update:

dodałem efekt negatywu

zmieniłem ramkę do zdjęć

oraz pogrzebałem trochę przy loaderze.

I tu też ma prośbę o sprawdzenie loadera.

mintrill – jakiej używasz przeglądarki ? możesz sprawdzić czy nadal nie wyświetla tobie zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kross12 -> używam firefoxa i niestety nadal nie widzę tych zdjęć :( - po kliknięciu na miniaturkę pojawia się preloader, a kiedy ten pokaże, że fota się załadowała siępomniejsza ta górna ramka - tak chyba nie powinno być? (screen w zalaczniku)

 

Preloader działa, tylko czemu strona otwiera się dopiero wtedy, gdy załaduje się muza? - Proponuję na początku załadować cały film flash'a, a dopiero potem po otworzeniu się strony zrobić preloader do muzy.

 

A w galerii jest preloader? - Nie widziałem: pojawia się górny i dolny prostokąt,

ta latające MC (domyślam się, że MC :) ) i pojawiają się później zdjęcia na tych MC - ale rasowego preloadera to nie widać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z preloaderem jest coś źle ... po pierwsze jak wspomniał mintrill strona odpala się gdy załaduje się muzyka co jest zbędne ... w sumie nie lubie stron gdzie wita nas muzyka ... menu z muzyką dobre jest, ale niech user sam sobie ją odpali :) ... no ale to już kwestia gustu ... mnie zastanawia jedno ... jak się ładuje ta muzyka jak ją słysze w głośnikach? Grało od 11%, a preloader szedł i szedł ... on ładuje muzykę?

 

 

[...]zgodnie z sugestią huntera dodałem ikony ( jeszcze nie wszystkie),

[...]

 

Ja się zasze czepiam jak ktoś przekręca mi nicka :/ ... ARGHHHH :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie sorry za ten błąd, już poprawiłem

 

Co do galerii to zainstalowałem opere i sprawdziłem jak działa preloader, na operze był ten sam problem, o którym pisał Mintrill, ale już naprawiłem, teraz powinno chodzić wszystko idealnie.

 

Co do muzy to włącza się już jak załaduje się strona a nie jak załaduje się muza i to jest błąd przez który już przy załadowaniu 11% może grać muza. Chyba zastosuje się do sugestii Huter-a i zrobię loadera do muzy na stronie a nie na preloaderze.

 

jeszcze raz sorry za przekręcenie Nicka

 

PS. wielkie dzięki wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Co do muzy to włącza się już jak załaduje się strona a nie jak załaduje się muza i to jest błąd przez który już przy załadowaniu 11% może grać muza. [...]

 

 

Może czegoś nie wiem, ale jak może grać muzyka, która się nie załadowała? Proszę mnie oświecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda chyba to tak. Flash zaczyna ładować plik i jeśli ma już jakiś kawałek to zaczyna puszczać(chyba dlatego że strona po załadowani miała kod "myMusic.start()" ) . Jak ma sie wolne łącze to po dojechaniu do końca fragmentu załadowanego zaczyna puszczać od początku. teraz już to zlikwidowałem i dodałem kilka rzeczy :

kawałek loga

inny sposób ładowania podstron a co zatym idzie inny loader

możliwość przełanczania muzy na inne plik oraz loader do muzy na stronie

 

zapraszam do oceny.

 

http://www.icpnet.pl/~kross/strona/preloader.swf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onClipEvent (enterFrame) {

time = new Date();

//***************godzina***************//

min = time.getMinutes();

if (min

min = "0" + min;

}

godzina = time.getHours() + ":" + min;

 

//***************data***************//

mies = time.getMonth() + 1;

dzien = time.getDate();

if (mies

mies = "0" + mies;

}

if (dzien

dzien = "0" + dzien;

}

data = dzien + "." + mies + "." + time.getFullYear();

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności