Skocz do zawartości

maszyny bojowe: megabot 3000 LUDZIE ODPOWIEDZCIE!


Rekomendowane odpowiedzi

brawo dla Pana powyzej: ], madrze gada,,,polac mu : ]

Moim skromnym zdaniem..... nie chodzi tu o umiejetnosci, tylko stopien zaawansowania wyobrazdenia o takich maszynach, chodzi o to ze niby twoj bot jest naciukany szczegolem, ale jak mu sie przyjzec globalnie to wychodzi z bardzo prostego zalozenia i widac ze jest zbudowany z kilku pudelek i pingpongowej glowki tak jak w podstawowce robilo sie na pracach technicznych, tuu raczej juz nic nie da sie zrobic, model zrobiles i szkoda by bylo marnowac prace ktora w to wlozyles. Teraz skoro pocignoles wlasnie taki styl to trzeba go kontynuowac i stosowac konsekwentnie,,, jaki robot taki samolocik,,,walcz, a walczysz o cenne doswiadczenie ktore jesczze moze si eprzydac: ], cu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie kłuciłem się o to tylko o to że mówisz mi o rzeczeach o których ja już pisałem kilka postów wcześniej. Nie jestem pewien jak jedna osoba pisze o tych wadach to ma słuszność i czemu żeś mi kilka di temu nie powiedział o zbędnych elementach byś mi oszczędził kilku kłopotów( a tak po za tym to głównie chodzi o gust i jak ze śrubką miałeś rację to nie wiem czy teraz też masz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowalem tak sobie postepy Twojej pracki, i tak sobie mysle ze bez konceptu to trudna sprawa co ?;) Jednego nie rozumiem, skoro juz tak bardzo nie chcesz wyeksponowac nóg robotka (nad którymi pewnie troche czasu Tobie zeszlo) to czy byl jakis sens robienia ich wogóle, skoro nie bedzie ich widac? Mnie osobiscie drazni troche ze caly czas pytasz ludzi "a jak ma wygladac to, a jak tamto?" To jest TWOJA pracka...jakos nie moge wyjsc z przekonania ze bardziej niz na pracy ktora robisz, zalezy Ci na ilosci postow :| Nie no Sory, ciezka noc mialem;)...Kip going & powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no krytykujesz moja prace jak nie wiem, a to co ty zrobiłeś to sama tekstura, ten

"robocik" to po prostu klocek z kilkoma extrudami !!!!!!!!!

LOL! Te dwie pracki są nie porównywalne. Zacznijmy że jego pracka to nie jest klocek z paroma extrudami tylko bardzo porządna praca (napewno lepsza niz twoja ;]). "Jedna wielka textura"... hmm ty textór w ogóle nie masz a niktt nie zabrania uzywac textur do bitwy ;]. A żeby krytykować nie trzeba robić lepiej :/.

 

Co do robota to pojaz ma dużo za mało detali i te dwa obiekty do siebie nie pasują :/ (robot i pojazd) Robot mi sie bardzo podoba. Powodzenia w dalesz pracy ;]. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanawiam zmieńić nieco koncept. Postanawiam wywalić pojazd mam z min obromne trudności a ze szegułami wygląda bardzo słabo.

A więc robot będzie stąpał po kiężycu jak zabójca (buduję kilmat) nad nim pole asteroid kieruje się w strone działka. Megabot 3000 strzela do jednej lufy działka niszcząc ją działko odpowiada wystrzałem oto moja scena.

patry-> siatkę staram się robić prostą żeby nie było bugów a dalej pokładam nadzieję w dodadkowe części. (zajmij się swoją pracą a nie swoim niezbyt przemyślanymi odpowiedziami które kończą się krytyką z innej strony to ci nie pomorze. nie chce bronić mojej pracy w tej wypowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze przyznac ze nie podoba mi sie ten model w sensie samego designu.. Sam modeling jest ok i bardzo szczegolowy, ale no... Jak na robota przypominajacego czlowieka jest dosc pokraczny i jakis taki na dziubany.. A co sie tyczy samej anatomii to tez niedokonca.. np. kiedy opusci rece (ktore narazie sa tylko do lokci) chyba znajda sie dokladnie nad tymi walcami z ktorych wychodza nogi. A skoro jestem tuz przy nogach to taka budowa stawu biodrowego jest dosc klopotliwa i nie daje zbyt wiele pola do popisu.. Nie zapominaj ze uda moga sie poruszac praktcznie we wszystkich kierunkach.. to samo sie tyczy pasa ktorego nie ma wogole.. jak on by przenosil ciezar ciala podczas marszu? no to chyba tyle. Ale niezrazaj sie do mnie chce tylko pomoc.. :)

 

pozdrawiam serdecznie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, mnie także model sie bardzo nie podoba... jest napakowany "szczegółami" które naprawdę są tylko extrudeami i bevelami lub coś innego podobnego. wierz mi to dobrze nie wygląda i ja także poproszę o render z daleka... chyba szczegóły się zleją i bez świateł - chyba skylighta. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daja próbną kompozycję otoczenia ogułem to będzie podobne tylko dodam góry w tle (akcje dzieje się na księżycu) zmienię ustawienie nóg i jeszcze zmienię tło tych gwiazd. po za tym działko już prawie jest skończone (chiałem zrobić bardzo zniszczone to działko i chyba mi się udało) po za tym daje małą legendę co ma być w przyszłości:

żółty- laser(będzie efekt zwarcia lasera z robota i z dzialka)

czerwony- z tamtąd będzie leciał dym.

(czas renderu 3 godz. 37min 11s)

Proszę o opinie. dzięki

 

 

robot18.jpg

 

 

robot19.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkoncu sie cos nowego pojawilo

1. robot paczy na kamere

2. jak glow z lasera to nie na robocie

3. boxy na gorze obrazka(!)

4. szczegoly robota poszly sie je**c:D

5. mam 15" monitor i pracuje w 800x600, tzn nic nie widze:)

 

!keep it work! powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy robota jeszcze bardziej nie zbliżyć boxy na niebie to są asteroidy zamieżam je zrobić jeszcze bardziej różnorodne ustawienie głowy zmienię glow na robocie zmniejszę bo to na ramionach to amunicja do tej spluwy robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak odebrać tą uwagę z tym kłopotem ale (to nie na tym rzecz polega) ja wiem mniej więcej jak należy tekstury robić tylko ja chcę konkretną teksturę uzyskać a tutoriale już przeglądałem i niem czy dając mi ten link traktujesz mnie jak idiotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może napiszesz jaką teksturę chcesz osiągnąć, możemy ci przecież pomóc, najlepiej też daj zdjęcia, a co do linku do tutoriali to to jest zmorą wielu osób, ale warto zajrzeć by się czegos dowiedzieć. jak nie umiesz robic tekstur to poszukaj tutoriali równiez na innych stronach.

 

ps. obrażasz innych użytkowników, którzy uczą się z tych tutoriali, bo przecież oni nie są chyba idiotami??? a ty od razu jesteś idiotą bo masz zajrzeć do tutoriali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly watek przejrzalem i sie zalamalem :) Bedziesz to teksturowal do Ramadanu albo i dluzej ;) Kazdy robot powinien miec swoja bryle, a przez te kolce twoj nie ma zadnej. Osobiscie mysle ze na tym etapie co jestes nic juz zrobic sie nie da. Ale na przyszlosc cos poradze : twoj robot wogole nie ma stawow, same lozyska obrotowe, jka planujesz robota zolnierza to musi sprawiac wrazenie ze moze zrobic krok w lewo. Takiego robocika odstrzelil bym jak kaczke.Ktos juz zauwazyl ze nie przeniesie ciezaru ciala podczas chodzenia , no nie dokonca to prawda bo nawet po schodach wejdzie pod warunkiem ze zrobisz mu stopy jak rakiety tenisowe.Co do szczegolow to przegieles bo nie oteksturujesz wszystkich.Korpusik wyglada jak tyl od lodowki, w przypadku trafienia wszsystko odpada jak z choinki bo takie sa prawa fizyki a jezeli robot moze bez tego funkcionowac to po co to tam umieszczac?:>

Podsumowujac: pozytywy sa bo sie ostro za to wzieles i sporo sie nauczysz, robot ma sporo wad konstrukcyjnych ale najwieksza to taka ze nie wzbudza zaufania jako grozna jednostka bojowa, reszta szczegolow bez znaczenia.Brak bryly ciala przez te kolce zobacz jak buduja roboty w jakims anime.I olej te szczegoly daj kawal blachy z przodu powieksz dlonie i stopy i zmien laczenia stawow nog.Daj cos co bedzie symulowac tloki albo inne pseldo miesnie, tym mozna poprawic model jako calosc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności