Skocz do zawartości

Moment krytyczny:"Wyjście awaryjne"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podzieliłem render ( z uwagi na czas generowania grafiki) na dwie warstwy; pierwsza to właśnie tło, a druga to samolot wraz z drugoplanową rakietą. W tym przypadku z poprawą tła nie będzie problemu, tylko na razie nie mam pomysłu co dorzucić, aby dodane elementy nie odwracały uwagi od gównego tematu. Myślałem np. o wrakach jakiś spalonych samochodów i innych konstrukcji, ale póki co musiałem dokończyć sam temat i na tło zabrakło czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bardzo dobrze, nooo i w prawidlowej kolejnosci odpaliels fotele, az dziw biezeze w polsce kilku pilotow sie usmarzylo przez to ze nie bylo zamka katapulty ktory blokuje pierwszego pilota. byly przypadki ze pilot No1 pierwszy sie katapultowal i smazyl swojego kolege z tylu.:\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znalazłem sie na liście wyników nominacji, więc nie pozostaje mi nic innego jak popracować nad tłem pracy. Ze względu na przeciążenia czasowe w pracy zawodowej, cokolwiek wykonam dopiero prawdopodobnie na weekend, a do tego czasu popracuję trochę nad pomysłami (jak do tej pory nie mam żadnych konkretnych), chyba że jakieś sugestie z Waszej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto przedstawia się obecna wersja tła, którą uzupełniłem m.in.:

- zabudowaniami przy płonących szybach,

- kilkoma budynkami przy drogach,

- dodałem trochę kamieni i ruin,

- jak i wrak samochodu i drogowskaz!?

Zastanawiam się jeszcze (dla zwiększenia realizmu) nad wprowadzenim motion blur dla samej kamery, gdzyż z z założenia, kamera porusza się razem z samolotem, dlatego też sam kadłub nie podlega motion blur, notamiast powinny posostałe elementy ( z wyłączeniem owiewki, która ładniej sie prezentuje bez mb) i same tło...Efekt ten zmniejszy inaczej niż DoF ostrość widocznych w tle wprowadzonych elementów, ale czy będzie lepiej wyglądał???

 

tlo_01_mini.jpg

--- kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mus_Spajder - pomysł rewelka, ąż mnie dziw bierze, że sam na to nie wpadłem!!! Mam częściowo gotowy model SU-27, który umieściłem w przygotowywanej wersji tła daleko w planie. Jednak chyba trochę z tym za późno, mam czas jedynie w sobotę, więc jeszcze dziś puszczę wersję z obecnym tłem i lekimi poprawkami samolotu, a jeśli uda mi się posiedzieć w sobotę to pomyślę coś nad Twoim pomysłem. Przydałyby się jedynie jakieś referki, byłoby dużo łatwiej i szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem troche to "referka" to jakieś bardziej szczegółowe zdjęcie i plany danego obiektu. Więc myśle że to będzie dobre http://www.fas.org/nuke/guide/russia/airdef/su-27.htm no i oczywiście niezawodne http://images.google.pl/images?q=su-+27+photo&num=100&hl=pl&lr=&c2coff=1&sa=N&tab=ii&oi=imagest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SU-27 gotowy, bez większych dokładności, gdyż będzie na dalszym planie, a poza tym mało czasu aby się nad nim pobawić...Jak na razie nie mam żadnej koncepcji jak zobrazować i przedstawić same strzały. Zamiar jest taki: SU-27 daleko z tyłu strzela z karabinu, kule dosięgają lewego skrzydła F-14. Szukam po internecie jakiś obrazów, które mogłyby mi nasunąc jakiś pomysł, ale jak na razie nic z tego, może (zresztą nie po raz pierwszy) jakaś pomoc z Waszej strony!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba kończyć, na chwilę obecną zdołałem jedynie wkomponować w scenę SU-27 i uruchomić jego karabin. Wszystkich zainteresowanych wersją finalną zapraszam do przeglądnięcia pierwszego postu.

Ewentualnie ...

 

--- link do wersji w pełnej rozdzielczości (491kb) ---

 

f14_15_10_ikona.jpg

 

---------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej chwili postanowiłem jednak lekko zmienić układ sceny (SU-27) oraz pobawiłem się trochę barwami, myślę i mam nadzieję, że wyszło to na dobre, bo ja już sam nie wiem...

Obrazek w wersji oryginalnej (dla porównania) znajduje się w moim poprzednim poście.

Dziękuję Wszystki szczególnie za dobrą zabawę i do zobaczenia niebawem!

 

--- link do wersji aktualnej w pełnej rozdzielczości ---

 

f14_16_10_final_mini.jpg

 

---------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorystyki - gdy przez kilka tygodni pracuje się nad tą samą grafiką, to prędzej czy później, całość zaczyna jakby nudzić i cokolwiek by się przestawiało, to za wielkich zmian nie widac. Korekcja barw zrobiła swoje i tak to się stało... Zmieniałbym tak jeszcze wiele rzeczy, lecz na szczęcie są tu terminy.

Dlatego też w wątku (w zależności od gustu barwnego) pozostawiłem obie wersje grafiki. Wogóle to fajnie, że się Wam podoba.

Bardzo dziękuję za komentarze i ocenę, a Wszystkim za pomysły i pomoc w powstawaniu tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności