Skocz do zawartości

Problem z drukarką ENCAD NovaJet


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Do pracy dowieźli fajną i dużą drukarkę ENCAD NovaJet pro 600e.

Jedyny w niej problem to gabaryty i kolor. O ile z gabarytami jakoś sobie poradziliśmy o tyle z kolorem mamy problemy.

Otóż: do rasteryzacji używamy Onyx RIP (Raster Image Processing). Na tym programie działa wszystko bez zarzutu. Kolory są właściwe i wszystko jest OK.

Problem jest tutaj: specyfikacja mówi że nie potrzeba żadnych dodatkowych programów do drukowania. Że można drukować choćby z Painta. Ale jak tylko drukuję coś z Photoshopa, wychodzi wielkie nic: kolory się mieszają i wydruk jest strasznie ciemny (prawie czarny). Zmiana profili ICC nic nie daje. Ogólnie jest do kitu bo jutro powinniśmy druknąć pierwszą serię a my nadal siedzimy na stertach wydruków stron testowych.

HELP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sans: drukowałem nawet z Corela.

Jeśli chodzi o kalibrację to nie namieszałem: wartości ustalone jako tryb Default, później profilowałem ICC (na sRGB) i pobawiłem się jakościami wydruku. Więcej opcji jeśli chodzi o kolor to nie ma. Jest jeszcze brightness/contrast ale to nie daje rezultatu.

Odkryliśmy przed chwilą że RIP ma pakiet własnych profili ICC. Może to o to w tym chodzi...

EDIT:

drukujemy na Kodak Canvas czyli płótnie do druku rastrowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego mieliśmy kiedyś w pracy. Włączyliśmy klimatyzację i przez to wyskoczyły korki , akurat drukowało się coś. Po włączeniu kolory do bani. Przyjechał serwisant i stwierdził, że drukarka strzeliła reseta i trzeba było jej od nowa ustawić własne profile. Później chodziła normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności