Skocz do zawartości

podkrecanie venice'a


Armia

Rekomendowane odpowiedzi

Stalem sie niedawno dumnym posiadaczem amd athlon 64 3000+ na jadrze Venice. Od razu przystapilem do podkrecania. Procek chodzi miodzio na 2430 mhz. Postanowilem go podbic nieco wyzej :P. jak go ustawilem na 2520 mhz (bodaj fsb 280 plus minus) system windows xp sp2 postanowil sie nie odpalic. Juz nigdy :P. Reinstalka, za duzo smieci nasciagalem, pomyslaem. znowu 2430 mhz, dziala piknie, nawet wytrzymal 4 dni renderowania non-stop w mental ray (temp. okolo 61 stopni na fabrycznym chlodzeniu). No i znowuy raczka zaswiezbila, znowy 2520 mhz i znowu system powiedzial twardo nie. Wyswietll tym razem laskawie komentarz przy ladowaniu, ze plik hab.dll (albo cos takiego) jest uszkodzony lub go brak. W opcji reperuj z plyty xp stwierdzil, ze na dysky znalazl conajmniej jeden prolbem nie do naprawienia. Moglem wejsc na partycje d: (tam mam system), ale nie moglem zrobic listy folderow, wejsc gdziekolwike ani nic z tych rzeczy. Mozecie powiedziec w czym problem? Sprzet : poza prockiem, ram 768 ddr kingstone 400 mhz (najbardziej standardowy), dysk samsung 120gb cache 8mb na ata (nie sata), plyta glowna msi k8t Neo2 na via k8t800 pro... czestotliwosc hypertransportu defoultowo (1000), rdzen mial zwiekszone napiecie zasilania o 15 % (nie chcialo mi sie liczyc). Ma ktos pomysl dlaczego tak zareagowal system? i ew. jak sie przed tym obronic?

 

Jeszcze jedno pytanie. Na http://www.tweak.pl zobaczylem test karty graficznej, do ktorego to testu zastosowano taki procek jak moj, ale podkrecony do 2.93ghz. Czy to mozliwe? to nie jest jakas literowka? te procki naprawde tak mozna rozkrecic??? (oczywicscie wiem, ze nie na mojej plycie i nie z tym chlodzeniem, pytam ogolnie). Pozdrowka dla wszystkich maniakow sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

61C to trochę dużo jak na venice. Ale wydaję mi się, że to pamięć lub płyta może nie wyrabiać. Powiedz jak mocno podciągnąłeś pamięci? I jaki masz mnożnik HTT? Bo jak defaultowy to nic dziwnego że masz problemy. Spróbuj też podnieść napięcie na mostku północnym i/lub pamięciach ? (jeśli już tego nie zrobiłeś)

Dobry egzemplarz Venice 2.9 GHz to jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec poprawka, temperatura na procku 48 49 stopni w stresie - sprawdzilem jeszcze raz. Tamten pomiar wynikal ze zlego oprogramnowania, a wlasciwie konfiguracji go. Nie pytajcie :). Dzis dostalem z niego odczyt 115 stopni - wiec cos musial byc nie tak. Jak zmienic mnoznik htt? nie robilem tego, nie wiem jak to sie w ogole robi i co to oznacza dla kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności