Skocz do zawartości

nowy sprzet do renderingu


VoNd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chce przerzucic sie z defaultowego scanline'a na nauke VRaya, ale zdaje sobie sprawe, ze musze rozbudowac kompa. I tu pytanie do Was, ktorzy macie praktyczne doswiadczenie z czasem renderingu - co wybrac (zalezy mi na stosunkowo szybkich renderach, zwykle pracuje w trybie 'na jutro')? Moja gotowka jest ograniczona (jak kazdego :D), wiec poki co wybralem sprzet:

 

grafika: GF 7800 GT

RAM: 2*512 + 1*256 DDR (byc moze stac mnie bedzie na dokupienie do 2 giga...)

Procek: AMD Athlon 64 3000+

Plytka: Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

 

Co sadzicie? Spotkalem sie z opiniami, ze lepiej zejsc z karta grafiki na nizsza polke cenowa, a dorzucic w RAM, zeby uzbierac te 2 giga. Jesli tez taka odpowiedz sie tu pojawi, to co polecacie z kart graficznych pod 3d maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak zależy ci bardziej na renderach to najważniejszy jest procesor, o ile sie nie myle pentium jest troszke szybszy pzry renderze niż porównywalne amd, ale cena też jest inna. Amd dobrze sie podkręca. Nie przekonałem sie jeszcze jak ram wpływa na szybkość renderingu, myżle że ważniejsza jest szybkość ramu i niż jego ilość. Chętnie sie dowiem czegoś więcej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w procka wiecej nie zainwestuje, kasa jednak ograniczona, a ten wydaje sie 'jak-taki' (trzeba zwrocic uwage tez na plyte jesli mowa o prockach - tu szykowalby sie znaczacy wzrost ceny) :/ Szybkosc ramu, mowisz? W zasadzie wiele pozycji jest w RAMkach, natomiast wiekszosc skrotow mi niewiele mowi, wypadlem z tego obiegu kilka lat temu i jestem laikiem :) (kiedys roznily sie SD od DDRek :D ) - po czym rozpoznac szybkosc ramu? czym jest ostatnio popularny (i drogi jak widze) skrot ECC (choc wiem, ze nie za sam skrot sie placi, tam musi sie cos ciekawego kryc :D ) ? myslalem o dokupieniu dwoch kosci 512 mega, poniewaz kwota to okolo 220 za sztuke, 1GB natomiast to wydatek rzedu 700 zl. Czekam na dalsze podpwiedzi - trzeba to skompletowac :) zalezy mi przede wszystkim na jakosci plus szybkosci renderow (zakladajac, ze predzej czy pozniej naucze sie poprawnie konfigurowac VRaya).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonałem sie jeszcze jak ram wpływa na szybkość renderingu, myżle że ważniejsza jest szybkość ramu i niż jego ilość.

 

Zwiększenie pamięci z 1 do 2GB da bardzo widoczne przyspiesznie całego systemu. Przyspiesznie renderingu bedzie zauważalne dopiero w scenach które będą wymagać dużo pamięci a takimi są wizualizacje wnętrz vray'em do których kolega podobno składa ten sprzęt. Jeżeli nie uda się odpalić na nowym systemie 3GB w boot.ini to niektóre sceny mogą w ogóle nie dać się wyrenderować z 1GB ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, ten Athlon ma dwukanałowy kontroler, i taka dzika konfiguracja pamięci jaką podałeś po prostu nie ma prawa działać. Po drugie, takiego procesora (athlon64 3000+ venice) po prostu nie można nie podkręcić. Dlatego musisz zwrócić uwagę nie tylko na ilość, ale też jakość pamięci, ponieważ muszą się one dobrze podkręcać i pracować z niskimi timingami, na które Athlony są czułe, a kręcąc asynchronicznie tracisz nieco wydajności.

Polecam lekturę poradnika o podkręcaniu K8. http://egielda.com.pl/?str=art&id=177

Ponieważ zależy Ci przede wszystkim na szybkich renderach, te parę złotych możesz zaoszczędzić kupując porządną płytę ale bez wsparcia dla SLI, albo tańszą kartę (choć GF7800GT jest dobrą propozycją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności