Skocz do zawartości

Pojazd: Hipisowski TIR


LuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiam na światło dzienne taki lekko przestarzały pojazd przyszłości - ciągnik siodłowy. Wymyśliłem sobie taki traktor i naczepę w opływowym kształcie. Przy okazji popróbowałem sobie światło wolumetryczne. Wiem, że znowu przeczytam, że tekstury kiepskie ;-). Mało też szczegółów, ale mnie najbardziej kręciło wymyślanie tego czegoś. Reszta się nie liczyła.

 

tir_01_140.jpg tir_02_140.jpg tir_03_140.jpg tir_04_140.jpg

 

tir_rzut1_140.jpg tir_rzut2_140.jpg tir_rzut3_140.jpg

 

Proszę o naukę, pokutę i rozgrzeszenie.

 

Produkcja: AMD Athlon 1700 XP/1518 MHz. RAM 512 MB.

Soft: 3ds max5. System: Win 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko co ten TIR ma w sobie Hipisowskiego ??
Powiedzmy, że malowanie. A poza tym, to fajny tytuł ;-).

 

 

Co do proporcji, to wyszło jak wyszło. W rzeczywistości dzieje się tak, że konstruktorzy pojazdów ciężarowych starają się zmieścić wymiary ciągnika i naczepy w skrajni zestawu drogowego. Przy tym trzeba zrobić pojazd jak najlżejszy, jak najpojemniejszy, aby mógł przewieźć jak najwięcej. Do tego wytrzymałość, ukształtowanie przestrzeni ładunkowej, miejsce pracy kierowcy i dużo innych rzeczy...

Ja mogłem sobie to odpuścić i znacznie powiększyłem "budę".

Faktycznie pojazd nie ma zbyt dobrych warunków socjalnych dla kierowcy, ale może być używany jako ciągnik manewrowy, lub krótkodystansowy.

 

A to co mi najbardziej zaprzątało głowę, to jako taka aerodynamika. Kiedyś podejrzałem coś podobnego w rosyjskiej gazecie technicznej (znowu ci Rosjanie), tylko tam ciągnik był jeszcze niższy i w całości mieścił się pod specjalną naczepą.

 

Dzięki za komentarze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności