Skocz do zawartości

Pytanie początkującego


paimei

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Niedawno zacząłem się uczyć maxa i chciałbym zabrać się za modelowanie postaci.Bardzo podobają mi sie wasze prace i sam chciałbym robić coś podobnego stad tez mam w zwiazku z tym pare pytan do Was. Czy mozecie podac mi jakas uniwersalna maksyme dzieki ktorej bede mogl dac se rade z modelowaniem na takim poziomie.Ogladam dosyc duzo videotutoraili ale sam jeszcze niczego fajnego nie zrobilem.Pierwsze proby zakonczyly sie faskiem a sam nie wiem jak dazyc do osagniecia zadowalajacych choc na poczatek efektow.Ile musze przeznaczyc czasu na to by w ogore cos mi wyszlo i czy moez lepiej zrobic najpierw pare tutoraili z tego tematu czy probowac moze samemu cos robic.Techniki modelowania mniej wiecej poznalem.Prosze o porady.Z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej - jak dla mnie przerobienie jednego videotutka jest o niebo lepsze niż robienie zwykłych tutoriali - jesli idzie o modelowanie to staraj sie jak najwięcaj skupić na czystej siatce bez żadnych baboli - czasami jak nie wiesz jak cos zrobic postaraj sie znalezc siatke i podpatrzeć jakieś rozwiązania. Na początek to ci polecą zaraz tutoriale i nic innego bo taka ejst prawda :) aha i staraj sie dokonczyc prace nawet jesli ci sięznudzi - cześto jest tak że np po tygodniu siedzenia nad pracką nie chce siędo niej wracać :) pamiętaj że najnowsze softy wcale nie ułatwią ci tak znacząco pracy - uproszczą ale nei do tego stopnia jak niektórzy sobie myślą , aha na początek zainstaluj sobie vray i poznaj jego możliwości - nie ucz sie scanlinea czyli standardowego rendera który jest zapodany pod 3dsmax - które rozumiem że masz ;) przerób z 3tutki, 3 videotut. i będziesz miał baze - oczywiście jeśli uczysz sie np tutków na temat tego co chcesz bo jeśli chcesz sie nauczyć renderingu i oswietlenia to nie znajdziesz tego modelując postaie i odwrotnie.

 

Ja jak zaczynałem to najpierw zrobiłem pare tutków z tego forum, popytałem a potem sam jechałem, potem neta mi zabrali po 5miechcch wróciłem i jakos już bez tutków sie obchodze - chociaż zdarza mi sie zajrzeć do jakiegoś żeby podpatrzyc jak robili shaderki czy oswietlenie, często staram sie pytac ludzików z evermotion.org (taka witrynka o grafie) o ich shadery i użyte sposoby w celu nabycia nowych umiejętności - aha i zapamietaj sobie że jak nauczysz sie jednego to staraj siępodnosic poprzeczke sam sobie i robic coraz lepsze pracki bo jesli staniesz w jednym miejscu to nie będzie lepiej - będziesz miał taki moment jak juz załapiesz na czym to polega ze juz bedziesz trzaskał i w kółko tak samo ci to będzie wychodzić (ja tak miałem) i wtedy jak już nie możesz nic nowego zrobic to staraj sie nauczyc czegos nowego ja np ucze sie teraz innego renderka ;) hm z leksza to by było na tyle.

 

Jesli chcesz sie zajmowac organiką to polecam przegladanei galerii i oglądanei siatek modeli innych userów - Generała, Klicka i reszty. Mają naprawde fajne modeliki jesli idzie o organike - aha i na przyszłosc sprawdz 2 razy w faq i 2 razy na forum nim spytasz o jakas drobnostke ;) co by sie nie czepiali i pamietaj o tematach zebys miał dobre :] no to ja już koncze jak cos to jeszcze ci napisze :) pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paimei, cieszę się, ze nareszcie zajrzał tu ktoś nowy, kto chce sam do czegoś dojść a nie - jak ostatnio niektórzy,- aby za nich coś zrobić. pozdrawiam i trzymam kciuki.

PS: Co do maksymy, to na mnie niesamowicie działa podpis niejakiego Tweety'ego: "Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym"

Pozdrawiam bardzo serdecznie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludzie za dodanie słów otuchy. Mam nadzieje ze wyjdzie mi to czy owo choc na poczatek bedzie napewno trudno ale jakos przez to przebrne. Jakby co bede walil z pytaniami do was wiec przypuszczalnie jeszcze nie raz bedziecie mieli okazje pomoc amatorowi.pozdro:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutki tutki i jeszcze raz tutki, potem znajdz sobie jakies proste w miare referki i proboj, v-ray na poczatek ?? poiem szczeze ze na samego v-raya trzeba poswiecic tyle czasu co na nauke modelowania w maxie ja osobiscie v-raya ucze sie juz 2 lata i nadal nie wiem wszystkiego a nawet napisalem pol polskiego podrecznika do niego ale jakos zabraklo mi czasu na skoczenie ale moze na nowy rok sie za to wezme, narazie ucz sie modelingu renderki przyjda z czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności