Skocz do zawartości

Einstain - grafika na konkurs


sammael_at

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tzn: nie obwinia się Mr. Forda za wszystkie wypadki samochodowe, nie obwinia się chińczyków za wynalezienie prochu - podstawowego składnika każdej broni palnej.

nie można też mówić że Einstein jest w JAKIKOLWIEK sposób odpowiedzialny za konstrukcję bomby atomowej a tym bardziej LittleBoya.Bardziej by mi tutaj pasował Oppenheimer.

 

BTW: Einstein :>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadzam się, ale Jednak, :-)

"jak jest tą siłą, która pragnąc zła, dobro czyni" (coś mniej więcej), ale na odwrót :)

kiedys w wojnach gineły dziesiątki, pozniej setki, tysiace, dzisiaj mogą zginąć setki tysięcy ludzi od jednej bomby. tak, to nie jego wina, bo chciał dobrze, ale wyszło jak zawsze. a Einsteina podziwiam, za całą jego pracę, za wszystko co dla ludzkości zrobił ( nie patrząc na konsekwencje jest moim idolem ), ale tak na codzień to nie wiąrzę go z konsekwencjami. po prostu go lubie, co do gfx to potrzebowałem czegoś wyrazistego i rozpoznawalnego, jeesli bym wzial np. tak jak zaproponował tweety Oppenheimera, to nikt nie wiedzialby ze to on i co on ma wspólnego. wybaczcie jesli urazilem kogoś poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tym momencie przestajesz być defacto grafikiem. wyobraź sobie że AMS wydrukował Twój plakat i teraz wisi na co trzeciej ulicy przy co swudziestej szkole. szanse że ktoś z małolatów (dopiero poznających osobę Einsteina) to zobaczy zaczynają lawinowo rosnąć. wyobraź sobie, że taki 11-12 latek zaczyna uważać Einsteina za twórcę tej potężnej broni. mówiąc wprost wypaczasz pewien ustalony pogląd a wręcz sugerujesz coś z goła innego.

osobiście nie mam nic do plakatu ale skoro jak napisałeś: idzie to na konkurs z Fizyki więc ci ludzie szybciej zaakceptują Oppenheimera niż Einsteina.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem może znawcą, ale z tego co pamiętam, to Einstein bombą atomową się przejmował. po wybuchu drugiej wojny światowej, wysłał list (wraz z innymi naukowcami) do Franklina Delano Roosvelta, namawiając i przekonując do jak najszybszego rozpoczęcia badani nad bronią atomową, gdyż gdyby tą broń niemcy uzyskali wcześniej, skutki mogłyby być tragiczne. w 1941 roku ruszył program "Projekt Manhattan" co zaowocowało powstaniem i detonacją "Gadżetu" - tak nazywała się pierwsza bomba jądrowa.

 

Einstein jest pozatym postacią bardziej wyrazistą niż Oppenheimer. Jego wizerunek wszyscy znają (albo przeogromna większość). tak, rozumiem że to nie jest jego wina, tak samo Curie-Skłodowska się do tego przyczyniła dzięki swoim badaniom nad promieniotwórczością, ale chciałem także zauważyć negatywny wpływ postępu na nasze życie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to wasze zdanie :-) macie do niego prawo ;P nie zawsze wszyscy musimy sie we wszystkim zgadzac.

avanger: co to znaczy 'dla zabawy'? :-) wszystko jest tak samo powazne, jak cale moje zycie [ tzn nie jest ;) ]

a właśnie biorąc pod uwagę fakt zagłady hiroszimy i nagasaki, ja byłbym gotów poświęcić wszystkie te wzory, te wszystkie prawdy naukowe, i inne z tym związane badziewie, zeby CI ludzi mogli zyc.

zawsze twierdziłem, że postęp rodzi śmierć. coraz więcej śmierci. nikt nie musi sie z tym zgadzać, bo mi na tym nie zależy, ale miałem pełne prawo zaprezentować mój światopogląd w tym co zrobiłem, no chyba że sądzicie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności