Skocz do zawartości

Biped + animacja po krokach = problem


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Widam ... pilnie potrzebuje informacje i będę bardzo wdzięczny ...

 

Muszę na jutro zrobić pewną animkę - zastosowowałem bipenda ... w menu zrobiłem mu kroki i sobie idzie ... aż siada na krześle ... teraz chce zrobić animacje ręczną ... to znaczy sam poruszać elementy bipenda ... problem w tym, że po klatkach w których max sam wygenerował kroki które mu ustawiłem nie mogę dać innych klatek animacji ... czy ktoś może mi pomóc ... jak animować dalej ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z tego co wiem to da sie animowac recznie po wprowadzeniu sladów,

trzeba w oknie Footstep Track wybrac opcje Edit Free Form (on pshysics)

wiecej trudno mi cos powiedzies bo sam tego jeszcze nie sprawdzalem (nie mialem takiej potrzeby) mam nadzieje ze ci to pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. ja nadałem ręcznie bip'owi poszczególne kroki i nadałem je automatycznie opcją footstep mode po czym odznaczyłem ją wcisnęłem autokey i kiedy poruszyłem jego częścią to w play pokazało jego kroki + moje ruchy autokeya

 

 

Własnie tak chciałem ... ale się jednak nie dało ... pojawiał się komunikat, że nie mogę umieszczać klatek po krokach i maxiu odmawiał stworzenia klatki

 

z tego co wiem to da sie animowac recznie po wprowadzeniu sladów,

trzeba w oknie Footstep Track wybrac opcje Edit Free Form (on pshysics)

wiecej trudno mi cos powiedzies bo sam tego jeszcze nie sprawdzalem (nie mialem takiej potrzeby) mam nadzieje ze ci to pomoze.

 

 

Popatrze później ... tak czy owak w tej chwili stworzyłem nową warstwe czego rezultatem było iż wszystkie klatki kroków znikły (zostały w tamtej wasrtwie) a ja w nowej miałem wszystko czyste i gotowe do robienia ;) ... świetna sprawa :) ...

 

 

Dzięki wszystkim ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności