Skocz do zawartości

Guma bynajmniej nie do żucia - próbki


MatPat

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem fajny temat o materiałach/shaderach ;), który chyba jednak poległ. Ponieważ sam mam z nimi dużo problemów, będę robił i pokazywał co mi wychodzi, mam nadzieje że coś doradzicie, jak uzyskać porządany efekt. Zachęcam do robienia własnych shaderów i wstawienia ich do tego tematu. Oczywiście gdy shader będzie gotowy będize można go ściągnąć.

 

Temat jest sprecyzowany. Będzie tylko guma i wszystkie gumo-podobne draństwa (gładka, chropowata, z parciała itp). Jak ktoś chce plastik, szkła, metale niech założy osobny temat. Sam pewnie za jakiś czas założe kolejny. Tutaj tylko guma.

 

Czy to wygląda na gume w ogóle ;)? Pozowołiłem sobie zrobić podobną kulkę.

guma.jpg

 

 

 

 

Wszelkie sugestie co do formuły tematu mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bleee po nocy też sądze że za bardzo się błyszczy. Czy można jakoś ustawić żeby tylko krawędzie odbijały mocniej światło, a płaska powierzchnia prawie w ogóle. Czy już coś wymyślam?

 

Może teraz lepiej... zaczynam plątac z tymi sasmymi ustawieniami.

guma2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jakieś nowe. Z parciałą guma, nawet nie wiem czy dobrze bo nie mam żadnej przysobie i dawno takiej nie widziałem ale chyba podobnie do tego wygląda.

No i jeszcze próbuje uzyskać shader dla gumy oponopodobnej takiej dopiero co po pielęgnacji, gorszej jakości z z jakimiś wypukłuściami - przynajmniej takie ma opona przy moim rowerze.

 

Piszcie co zmienic, może specular za duży. Mi trudniej samemu ocenić.

guma3.jpg

 

Jak coś wam się już podoba to piszcie to zostawie w spokoju i wstawie materiał do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności