Skocz do zawartości

Postać 3D: Indianeczka (R.I.P.)


JmTm00

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Wypalajac sie troszke sama kobitka postanowilem zaczac walczyc z "otoczeniem" czyli bohaterem drugoplanowym ;) jest to drzewo :| narazie biedne jeszcze w detale ale juz nad tym pracuje...ciekawe jak ja to oteksturuje :| ma ktos moze z Was jakes patenty? wiem ze mozna jakostam rozbijac obiekt nadac kazdemu inna teksturke ale przy polaczeniu nie wiem czy nie bedzie takich krawedzi, ech...Pozdrawiam

Drzewo.jpg

Drzewo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm...wlasciwie to ja juz nie wiem co ona jest, zalezy od teksturek bo jak przyciemniam to wychodzi hinduska, a jak rozjasniam to jakas taka europejka co miala babcie w plemieniu czy cus :|...ale trzymam sie tego ze indianka indianka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rośliny - polecam zrobić teksture z użyciem vertex paint (albo jako diffuse kolor, albo - lepiej - jako maska do blend materialu), poniewaz unwrapowac takie coś to za dużo roboty, a po rozbijaniu objektu byłyby widoczne brzegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apdejt: niestety nie udało mi sie rozgryzc werteks pejntingu :| wiec liczac na przychylnosc losu zmapowalem go po chamsku cylindrikalnym UVmapem, teksturka jest z biblioteki...sam nie wiem moze go tak zostawic nawet? nie, sam nie wiem

 

tri.jpg

 

a teraz wyzwanie dla speców ;) : jak przestawic ten cholerny boundig box coby on sobie tak stal normalnie, a nie tu mi jakies wywijasy robi i przez niego nie moge nawet prosto mapowania nalozyc bo ono tez sie ustawia pod jakims kosmicznym kontem??? Baardzo potrzebuje Waszej pomocy, i z góry dziekuje...

 

eee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://republika.pl/jmtm/error.jpg

nie działa ten odnośnik do obrazka

 

btw. nie mam maxa teraz pod ręką, ale z tego co piszesz to wystarczy że w oknie modyfikatorów, rozwiniesz 'drzewko' klikając na '+' przy UVW Map i zaznaczając to coś czego nazwy nie pamiętam ale jest jego podkategorią, wtedy możesz obracać i skalować bounding box jak zwykły obiekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evolved

Drzewko mi się kosmicznie podoba. Dobre masz rendery. Masz juz jakis scenariusz sceny ? jeśli tak, to czy mógłbyś go udostępnić ogółowi, byśmy wiedzieli 'o co chodz' ? : ). Czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie tak kiedys zrobilo...

Ja uporalem sie z tym tak ze obrocilem wszystko w trybie edycji poly az sie wyrownalo do tej ramki a potem juz calosc spowrotem zeby stalo pionowo.

 

Moze to troche na chama ale inaczej to nie wiem.. Choc najbardziej mnie dziwi dlaczego tak sie dzieje..

 

Pozdro mam nadzieje ze pomoglo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evolved

Teraz podoba mi się nawet bardziej : P. Czekamy na cos wiecej, zapowiada sie niamusnie. Kiedy sie mozna czegos spodziewac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, dla mnie to wstyd zaden wiec przyznaje się: czy jest jakas mozliwosc zaimportowania animacji z endorphine do maxa? dane mi bylo wreszcie zobaczyc co ten programik potrafi i sie strasznie nakreciłem ale nie wiem czy jest sens jakos tam cos animowac skoro nie da sie pozniej przezucic tego do maxa, no i pewnie rig od nowa trzeba by było? nie no nie wiem i juz :| (lol)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech,zycie...Postac pierwotnie miała wygladac jak "Indianeczka" teraz zostało to co wam pokazuje....machnałem obraz olejny celem zapoznania sie z postacia, szkic prezentuje całosc...teraz widze to tak...3d bedzie wykorzystane tylko do "bryły" reszte mam nadzieje pociagnac coby bardziej 2d przypominała:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marsianinek

Witajcie.

 

Jestem początkującym w 3D Max 6. Moją pierwszą animację można zobaczyć tutaj: http://www.marsi.spec.pl.

Nic ona sobą nie reprezentuje - kilka pierwszych dni z programem.

 

Proszę o pomoc: jak jmtm00 zrobił tą głębię ostrości (a raczej jej brak) u mnie obojętnie jak ustawie kamerę zawsze wszystko jest ostre. Pomocy.

 

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności