Skocz do zawartości

Flash Silnik3D


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ostatnimi czasy zmieniłem trochę kierunek pracy. Postanowiłem zrobić sobie silnik 3d we Flashu. Pierwsze efekty widoczne są w linku na dole. Idea jest taka, żeby uzyskać ciekawy efekt przy niewielkiej ilości KB. Obecnie próbuje sobie wyprowadzić wzór na rotację pkt. wokół punktu. Akurat przy tym modelu (maxowy czajnik) jest widoczny drobny błąd przy dzióbku, który wynika ze specyficznej budowy obiektów robionych Nurbsami ;] Za niedługo powinienem zrobić jeszcze iluminację i będzie grało. Potrzebny minimalnie Flash ver. 7.

Tak więc namalowanie takiego czajnika plus model kosztuje 26kb. W PHP zrobiłem sobie konwerter obiektów, więc mogę eksportować złożone formy do mojego silnika. Oczywiście – przy większej ilości trójkątów czas renderingu wzrasta.

 

 

http://uoerb.w.interia.pl/silnik3d/Silnik3D_2.swf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc

 

Przepraszam za predkosc odpowiedzi ale mam ograniczony dostep do internetu.

 

Kwadrat o ktory pytasz sluzy do zmieniania wspolrzednych XY lampki :-) Lapiesz i przesuwasz.

 

Dobrze ze sie podoba, za niedlugo zrobie swoja strone z wykorzystaniem tej technologii wiec pokaze na co to stac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Update. Tym razem cos konkretnego, dwukrotne przyspieszenie, bo z trojkatow zmienilem na kwadraty. Konwerter konwertuje obiekty zawierajace i trojkaty i kwadraty :-) A z tego wzgledu jest 2x mniej scian.

Zaladowany jest teraz doysc ciezki dla flasha model, wiec na slabym komputerze wyrenderuje sie tylko czesc obiektu (twarzy).

 

http://uoerb.w.interia.pl/silnik3d/Silnik3D_12.swf

 

Komentarze milo widziane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności