Skocz do zawartości

Scena 3D: Mój pokoik


Darmo

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra moge zrobić 'bebechy' chodzi o membrane w głośniku ? no Wieża jak wieża:P do poprawy troche. a Może ktoś zna lepszy sbosób na robienia napisów na obiekcie niż materiał blend ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie to żyrandol trochę inaczej wygląda:) Jak dla mnie to wieża nienajgorsza, ale lampa ma beznadziejne materiały, a jeśli materiały są testowe, to mogłeś dać chociaż siatkę, bo tak to nie ma za bardzo co oceniać. W każdym razie ja bym czegoś takiego u siebie w pokoju nie chciał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to żyrandol trochę inaczej wygląda:)

 

Masz taki sam żyrandol ? :)

Okej daje siatkę tej wieży... Nie jestem dobrym modelerem a co ropiero jeżeli chodiz o materiały... :/

 

Mówiąc 'lampa' co mas zna myśli ? żyrandol?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za krytykę. A oto skurzany futerał na saksofon Buffet Crampon(Tak gram na saksie:) Saksofonu nie będe tutaj modelował bo to za dużo roboty a mam się skupić ogólnie na pokoju. Może kiedyś zrobię saksofon i wstawie do scenki ale puki co futerał ;)

Render i siatka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mam właśnie taki 'żyrandol' akurat w tym pokoju ;) No cóż nic nie poradze, jakiś metalowy powyginany bo nawet do niego nie pasował ;).

Dziś przedostatni dzień ferii i zacznie się szkoła znowu, więc tez mniej czasu na maxa...

 

Mam pytanie:

Dla przykłądu jak zrobić w plane okrągłą dziurę bez użycia boolean??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biurko fajne.. choć wydaje mi się że te rogi blatu z przodu nie powinny być zaokrąglone.

Okropna jest ta lampka z tymi boxami ;)

Ale ogólnie projekt pokoju zapowiada się fajnie ;)

PS. Liczę że zrobisz saxa ;) bo ja stoję na oklapowaniu ;) nie wiem jak się za to zabrać hehe

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się tez nie wie za co zabrać:P nie mogłem się uczyć na jakimś innym instrumencie tylko akurat na saksie :D w tym oklapowaniu można się pogubić:/ chyba żeby rozkręcić saksa ale to ryzykowne troche ;-) Może go zrobie ale już w osobnej scenie bo to jest sporo pracy.

 

No cóź... ta lampka prawie taka jest ale pewnie ją poprawie bo za kanciasta:P a boxy tam są z lenistwa bo normalnie to tam jest spory bałagam... jakieś śróbki, papierki i wogule kupa brudu ... ;-)

 

 

Czy ktoś mi powie jak reobić w przedmiotach koliste dziury?? Boolean raczej odpada bo chodzi mi o jakiś uniwersalny sposób, czy jest inny sposób niż 'ręczne' robienie okręgów w siatce cutem, do tego trzeba sporo 'naciąc' tych polygonów... ??? Pomóżcie

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie... W Liceum duużo nauki mam i załapałem kilka złych ocen i musiałem się wziąść do roboty... Ale mały update. Mianowicie dłubałem ostatnio w takiej lampie naftowej ;) Narazie tylko siatka bez shaderów

 

Komentujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiorniczek jest szklany i podobnie wygląda. Ale może masz racje, minimalnie za duży jest. Kiedyś zrobie render wszystkich przedmiotów razem z pokojem ale nie tak szybko ;-) Póki co taki render:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez dodam swoje 3 dimensions, o sorki - grosze ;)

 

Obserwowalem od poczatku Twoje postepy i musze powiedziec, ze to czego sie nauczyles w tak krotkim czasie powinno byc motywacja dla wszystkich poczatkujacych - efekt naprawde swietny po paru miesiacach pracy. Widac, ze sie przykladasz. Sadze, ze niewiele tej pracy brakuje. Za mkk3a - ciut przydaloby sie zwiekszyc swiatlo. Reszta - mucha nie siada. No co? siada? czy nie siada? - nie siada. - no widzisz: nie siada! ;)

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie za takie pozytywne komentarze, to mnie jeszcze bardziej motywuje do pracy :)

Musze się w końcu skończyć ten pokój bo już mam pomysły na nowe prace ale dopóki tego nie skończe to się za nic innego nie czepiam,

 

a szkoła i zajęcia poazalekcyjne zabierają tak dużo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Uff, już praiwe środek nocy ;) Mam teraz strasznie dużo nauki w szkole i zero czasu wolnego...

Dziś zacząłem robić od początku wcześniej wspomniany głośnik do wieży. Oto efekt kilku godzin modelingu:

 

Model na ukończeniu, włąściwie wszystko co mogło mi sprawić problemy w wymodelowaniu już zrobione. narazie daję siatke bez żadnych maskownic i ze wszystkimi szczegółami tak jak ma być :)

 

W sumie to tan głośnik mógłby być osobną pracą bo w takim pokoju to go może ktoś nie zauważyć ;)

No ale 'diabeł tkwi w szczegółach'. Jueżeli starczy czasu to jutro dokończe model i postaram się zrobić jakies materiały i render ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie... dokładność jednak czasami szkodzi zwłaszcza przy słabym sprzęcie (jak mój).

 

~ FAjne obrazy na ścianach w poprzednim renderz ..takie zmuszające do myślenia.. mm znasz się na sztuce :) :D pozdro.. hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obrazy to przez pomyłke obróziłem je tyłem do przodu ;). Na następonym renderze pokoju na pewno będą prawidłowe :)

 

Oto próba shaderów głośnika(szczerze mówiąc to nie jestem zadowolony), dwie wersje z maskownicą i bez, która lepsza?

Dlaczego w niedoświetlonych miejscach powstaje takie brzydkie ziarno... ? Czy to wina shaderów, może mam za mały parametr subdivs w shaderach w reflection, mam albo 8 albo 10, czy to za mało ? Światło jest na subdivs 10 ?

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem render w pustym pokoju, oto efekt, bez porównania lepiej :) Co sądzicie :?:

 

Martwi mnie tylko czas renderingu, bo ustawienia rendera takie same jak wcześniej. W oknie są dwa Vray Light z subdivs 10. Co spowodowało tak długi render ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalcie aż tak mocno bo się zamkne w sobie i co bedzie :P

Wytykajcie lepiej błędy żeby było jeszcze lepiej ;-)

 

Zrobiłem renderek lampy naftowej w pustym pokoju i tak jak już chyba rudylew pisał wcześniej to za duży reflection zbiorniczka na nafte jest... Zresztą sami zobaczcie efekt.

Zastanawia mnie ta plama na podłodze ? Wygląda jakby kto dziure wypalił ;-)

Aha, już bym zapomniał, w czasie renderowania wyskoczył mi komunikat że:

"Material returned overbright or invaild color..." O co chodzi ?

 

Ponownie mnie martwi czas renderingu ale w końcu dużo to odbić i refractów więc może tak ma być ;-)

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pokazuje Wam jak wygląda mój pokój z drugiej strony :) Co prawda nie jest to idealny render ale Jak oceniacie ?

Mam pytanie odnośnie tej narzuty na łóżko, jak najlepiej zrobić żeby była najbardziej realistyczna, zwykły bump chyba nie wystarczy ?

I jeszcze mam pytanie: przy tej szafie albo przy łóżku jest na ścianie taki jasny odbłysk, co spowodowało ten odbłysk? Renderuje na light cache i irr mapie ?

 

pokj2strona1bt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności