Skocz do zawartości

REALISTYCZNE drzewo w lw 7 llub 8 jak je wymodelowac ;]


Zabulek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli angielski nie stanowi bariery - od lektury helpa (i to nie jest żart). Jest w helpie dział dotyczący modelowania (poly modeling, box modeling), polecam też poczytać o obiektach typu Editable Poly, bo z takich obiektów wymodelujesz praktycznie wszystko.

 

Trudno jest tutaj napisać dokładnie krok po kroku, ale tak na skróty: zrób box'a, przekonwertuj na editable poly (prawy klawisz na obiekcie, Convert To --> Editable Poly). Wtedy można łatwo modyfikować wygląd obiektu dodając nowe krawędzie (narzędzie Cut lub Connect); gałęzie możesz robić narzędziami Extrude lub Bevel.

 

Obejrzenie jakiegokolwiek videotutoriala da Ci naprawdę więcej, niż przeczytanie kilkuset stron książki - dlatego polecam jednak zajrzeć pod podanego przeze mnie linka, bo tam jest dużo videotutków darmowych do maxa. W ten sposób poznasz również trochę interfejs (jeśli jest to dla Ciebie nowość).

 

 

EDIT: To co napisałem, dotyczy 3ds max, a nie LW (jak sugeruje tytuł wątku, który teraz dopiero doczytałem :D). Przepraszam, jeśli wprowadziłem niepotrzebne zamieszanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności