Skocz do zawartości

AutoCad -> Max - Linked Geometry


lipton

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie tyczy się importowania siatek z AutoCada do Maxa. Importuje siatki poprzez "File Link Manager" i problem polega na tym, że jeżeli w zakładce Presents -> Modify -> Advanced wybiore z listy rozwijanej

1."Layer, Blocks as node Hierarchy" - to mam w panelu "Select objects" obiekty o takich nazwach jak w AutoCad np. "sciana", "drzwi", "okno" itd., ale wszystkie obiekty na danej warstwie są ze sobą jakby zsumowane.

2."Entity, Blocks as node Hierarchy" - to mam w panelu "Select objects" obiekty, każdy osobno (tak jak być powinno), ale w panelu "Select objects" wszystkie obiekty nazywają sie 3dSolid, a że jest ich setki to z tego panelu korzystanie jest niemożliwe, musze obiekty wybierać ze sceny poprzez "klikanie".

 

W jaki sposób można zaimportować siatke tak, aby obiekty byly osobno i zostały zachowane ich nazwy z AutoCada?

 

I jeszcze jedno, jeżeli wczytam do Maxa plik poprzez File Link Manager to w menu (panelu po prawej stronie, tam gdzie pojawiają sie nazwy obiektów) wszystkie obiekty nazywają sie "Linked Geometry". Czy jest jakiś sposób, aby np skasować taki obiekt w jakiś sposób??

 

Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jesli chcesz skasowac obiekt to masz na to dwa sposoby:

1) przerwac polaczenie miedzy plikami(nie pamietam jak sie to dokladnie nazywa) i go poprostu skasowac

2) skasowac go w autocadzie i wybrac opcje update w panelu linked geometry

 

Niestety nie mam pojecia jak poradzic sobie z pierwszym problemem, jak bys na to wpadl to sie chetnie dowiem

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, a próbowałeś blokować obiekty w autocadzie... tzn... jeden mebel jako jeden blok np.

 

wyjaśnie...

robisz warstwe ściany czerwone... i wstawiasz na ta wsrstwe wszystkie ściany które są czerwone...

później np. sciany zielone itd

nastepnie wszystkie obiekty które nazywasz ściany blokujesz w autocadzie

 

i jeszcz inny przykład robisz w cadzie mebel który składa się z obkiektów umieszczonych na warstwach np. nóżki, płyta_pionowa, płyta pozioma, blat itd, całóść zapisujesz w cadzie jako blok o nazwie np. szafa... czy stolik

 

łączysz plik w maxie za pomocą link man...

 

na liście obiektów masz wymienione wszystkie bloki pod nazwą np. block szafa, block sciany itd

a jednoczesnie wszystkie warstwy np. layer sciana_czerw, layer płyta_pion itd

jak zaznaczysz blok szafa będziesz mógł przesunąć it tylko szafe, jak zaznaczysz warstwe płyta_pion bedzies mógł przesunąć wszystkie obiekty na warstwie płyta_pion, także w ynnych blokach....

 

nie wiem czy to pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności