Skocz do zawartości

Silver Award : Dogfight (duzy download)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Narysowane Rewelacyjnie.

Nie znam się za dobrze na matte paintingu,

ale ja tu nie widze zadnej skazy.

No i przedstawienie, proporcje, kompozycja - super.

... to o rysunku.

 

...a co do pomysłu.

Durnowaty albo Infantylny - jak kto woli

"Lata babka i strzela do mysliwców jakby miała rakiety patriot w rekach"

No musiałem to powiedziec. -->Nie LUBIE takich tematów!

Na moje nieszczescie i tak króluje taka fabuła na forum.

 

No ale dobra. Ogółem: klasa!

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - mimo wszystko, dzieki Udziar - kazdy moze odbierac ten rysunek po swojemu i nie mam zamiaru nikomu wciskac na sile mojej interpretacji :P

 

Jedno sprstowanie tylko - to NIE jest matte painting - prawie wszystko bylo rysowane recznie i wymyslone przeze mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... aa... a mi sie nie podoba :)

 

Pierwsza ocena wiaze sie u mnie zwykle z obejrzeniem pomniejszonej wersji obrazu. Jesli nie chwyci mnie kompozycyjnie z daleka to nawet nie podchodze. Troche mnie zatem zdziwila obecnosc pracy w nominacjach na ef.art.pl a tym bardziej zwyciestwo. Bo to taki kisiel jest.

 

Detale bardzo fajne. Szczegolnie postac. Tylko co z tego jak obraz nie ma zadnych mocnych punktow a postac trzeba na sile wylawiac z tla. Bojowy gest i poza postaci zupelnie nie dziala. Gest skierowany donikąd, poza pod kątem 15 stopni nie ma szans na wywolanie u widza napiecia przed uderzeniem, atakiem. Dodatkowo negatywnie tu dziala kąt nachylenia horyzontu. Postac intuicyjnie odchylamy w lewo, horyzont w prawo. Kierunki sie znoszą i mamy ładnie wykonczony, senny obrazek.

 

Nie to zebym byl zlosliwy, ale obraz na mnie nie dziala i probowalem tu wyjasnic Tobie i sobie dlaczego tak jest.

 

Powodzenia na cg talku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje :D

Powiem szczerze ze kompozycja obrazka to moja najslabsza strona. Brak mi jakiegokolwiek plastycznego wyksztalcenia i dlatego te moje prace wygladaja jak wygladaja. Musze przyznac trafiles w samo sedno - detale sa fajne ale calosc tak mocno nie trzyma...

Widzac ze znasz sie na rzeczy moze moglbys poradzic jakas ksiazke (ksiazki) z ktorych moglbym sie dowiedziec cos wiecej na temat kompozycji oraz dobierania palety kolorow (z tym tez mam probelmy)? Z ta prosba zwracam sie do wszystkich uzytkownikow tego forum ktorzy trafili na jakis wartosciowy kawalek tekstu na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompozycji polecam:

"O widzeniu artystycznym" Jacek Zieliński

"Czlowiek i jego znaki" Adrian Frutiger - szczegolnie pierwszy rozdzial mowiacy o psychologii postrzegania elementów znaku.

"Punkt i linia a płaszczyzna" Wasyl Kandyński

"Teoria widzenia" Władysław Strzemiński

"Sztuka i percepcja wzrokowa" Rudolf Arnheim

"Rysunek i malarstwo" Stanisław Szczepański

"Creative Illustration" Loomis

 

Z koloru:

"Jak powstaje kolor" Jose Parramon

"Barwa i człowiek" G. Zeugner - tego nie mam, ale o ile sie orientuje doskonala pozycja

"O duchowości w sztuce" Kandyński - malo, ale pieknie pisze o kolorach

 

peter_muler polecal "O budowie formy architektonicznej" Żórawski, Juliusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka:] mam pytanie jak to mozna sciagnac lub powiekszyc? pod opera nic nie da sie zrobic :/ mam tylko malutka miniaturke twojej pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności