Skocz do zawartości

Problem z zamulaniem 3d maxa


rmb0

Rekomendowane odpowiedzi

Od samego początku jak zainstalowałem 3d maxa to zauważyłem że obiekty , które teoretycznie u innych osób nie mulą kompa w trakcie obracania np. w viewportach u mnie powodują że prawie wszystko staje tak się muli. Zrobiłem model samochodu, który ma 5,4 mega około. Do tej pory musiałem czekać kilka sekund zeby zrobic cokolwiek, ale wczoraj w nocy grzebałem w preferences i cos tam zmieniłem co spowodowało że chodzi o niebo lepiej, ale moje pytanie jest następujace co ja takiego wyłaczyłem że sie nie muli. Prosze o podanie mi jak największej ilości funkcji, które mają wpływ na szybkość działania programu. Oczywiscie rendering trwa tyle samo co wcześniej. Potrzebne mi jest to do choćby reinstalu programu. Proszę o wyrozumiałość jestem początkujący. A w helpie raczej tego nie znajdę-chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

przy takiej ilości poly to chyba oczywiste, że może przymulać :] rozumię że masz 5 400 000 poly ?

może chodzi o display driver

 

Xaev w maxie to chyba niemozliwe by taka scenke wogole ruszyc:P Mysle ze tu chodzi o wielkosc pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ale ja nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliście. Napisałem objętość pliku w megabajtach a poly ile jest to nie wiem dokładnie zaznaczyłem polygony samej maski i wyszło mi 12184. A w takim razie jaki rozmiar pliku w megabajtach jest rozsądny i do przyjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę mianowicie jak była wyłaczona funkcja : use cached d3dxmeshes w zakładce viewports/configure driver. Jak ją właczam to chodzi normalnie poza wyjątkiem kiedy zaznaczam duzo polygonów na raz - wtedy jest to samo co było wcześniej ale w sumie jakoś z tym juz sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matthew

a ja mam takie małe pytanie. Mój brat na uczelni robi różne projekty na 3ds max 8 no i w domu też robi rożne rzeczy. Ale zauważyłem, że wszystko renderuje sam procesor, a nie karta graficzna. Tak chyba nie powinno być, raczje karta powinna się tym zajmować. Jeszcze jedno, w opcjach powinno byc zaznaczone OpenGL czy Direct3D? Mam kartę GF 6800GT@Ultra no i kolejne pytanie, jak mogę go zmodować do jakiegoś Quadro, bo słyszałem że każdego GF można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności