Skocz do zawartości

Scena 3D: About to crash


SoAd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Płasko, płasko. Nie czuć głębi. Chyba nieco niefortunnie wybrałeś zdjęcie na tło, np. na pierwszym planie masz DoF'a który nie pokrywa się z samolotem. Wygląda trochę jakby samolot był wycięty z jednego zdjęcia i wklejony "na płasko" do innego. Ujęcie też niezbyt dynamiczne, ot samolot w środku kadru, wychylony nieco, nie czuć dramatyzmu sytuacji. Można by więcej z tej scenki wyciągnąć, może dodać nieco koloru ? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniales troche o oswietleniu

 

popatrz, samolot strasznie rozni sie od tła, widac ze to wklejka

 

w tle widac ze wszystko jest oswietlone mocnym słoncem gdzies tam w planie calego krajobrazu

 

mysle ze gdybys przeswietlil lekko ten samolot takim sloncem odpowiednio wypozycjonowanym , dodal dym z rur silnika bylo by calkiem niezle

 

tu zaznaczylem tak na oko pozycje slonca , w sumie powinno byc troche wyzej ale zobacz jak to wyjdzie

 

http://img212.imageshack.us/my.php?image=atc2ybkopia6um.jpg

 

[+]Edit

 

ja bym to widzial tak

 

tylko sie nie nabijajcie ;] myszka w ps to dla mnie sztuka :>

 

shgshshytuu7ly.th.jpg

 

ps. maly jakis ten samolot w stosunku do kamieni :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mogłeś znaleźć jakieś inne tło niż lakerem :]

co do kompozycji: B&W to wdzięczny temat ale wtedy kiedy odpowiednio dobierzesz kontrast i jasność. sztuką jest uzyskanie dobrego efektu przesytu czerni nad bielą, nie powodując przy tym zmęczenia oczu u widza. u Ciebie nie dość, że samolot jest ciemny w stosunku do tła (tak jak wspomniał Marcin) to samo tło jest przepalone do granic możliowści: przypomina często wykorzystywane ujęcia w latach 50 przy filmowanych wybuchach nuklearnych (na sekundę przed rozbłyskiem obraz mocno jaśniał wręcz prawie negatywował).

moja rada: samolot pod innym kątem zmień tło (powiedzmy na spalone miasto; kadr z góry zaś samolot oddala się od kamery spadając ku miastu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady postaram sie do nich zastosowac.

...moze z wyjatkiem tej o kolorze.

PS sami weterani tu pisali wiec nie bede sie wychylac :)

Trudno tylko zrobic cos ze sceny jak sie nie ma samej sceny (format)

Nagralem u kumpla moje sceny na dvd ale sa bledy crc chlip :(

 

atc34qi.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności