Skocz do zawartości

gf 7800 gt


Gość Adaroth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adaroth

Witam, mam pytanie odnosnie gf 7800 gt. Po zakupie karty nie zauwazylem znacznych roznic w dzialaniu 3ds maxa. Czy za pomoca jakichs steroow albo programoow mozna wymusic współprace karty z 3d maxem? Czy jednak koniecznością jest tutaj jakiś model quadro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Adaroth

Przesiadlem sie z gf 440 mx, wobec czego roznica powinna byc ogromna. Na obraz w viewporcie nie narzekam, ale glownie zbyt wolny render mnie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bo nie jest szybszy :) tylko ciut od gf 5700 ultra :) scierwo jednym slowem /do maxa/ ale w pracy pracuje na quadro 1400 i tez nie ma rewelacji... jest wprawdzie szybsza, frapsem zmierzylem 2,5x szybsza od 5700 ale jak na karte ktora kosztuje 3k to troche malo :)

w domu uzywalem 9800pro przerobiony na fire GL i bylo niewiele wolniej od gf6800@quadro 4000..., ktory z kolei okazal sie wolniejszy od 1400 oryginalnej :) chyba ze mi mod ni ewyszedl :)

dobra bo zszedlem z tematu

gf7800 czy gt czy gtx - do maxa absolutnie odradzam...

odnosnie sterownikow - NIE MA - ten model jest nie przerabialny na quadro...

 

jezeli mialbym cos doradzic to sprobowac z radeonem 800XL i przerobic go na firegl 7100

ale trzeba uwazac zeby kupic karte z wersja chipu r423 /na przyklad asus extreme AX800 xl ma wersje r430 i dupa :) - przynajmniej na razie /

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dostalem w robocie quadro fx2000 spodziewalem sie jakis rewelacji. Poprawil sie wyglad textur w viewportach. Jakosc widocznego oswietlenia w scenie tez ulegla poprawie. Jest tez dodatkowy ster ktory dziala podobnie do objectdisplay culling. To w zasadzie bylo by na tyle wzgledem maxa. Oczywiscie ma tam jakies dodatkowe filtry ktorych dzialania nieznam i z pewnoscia nie odczulem. Poza tym karta ma cala mase dziwnych ustawien z trybem wielomonitorowym wlacznie. Fajna karta do pracy niestety droga i granie odpada. Mimo wszystko do domu bym jej nie kupil. Jesli oczekujeszszybkiego renderu zainwestuj wszybkiego procka albo render w lanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie z gf 440 mx, wobec czego roznica powinna byc ogromna. Na obraz w viewporcie nie narzekam, ale glownie zbyt wolny render mnie irytuje.

LOL

 

a od kiedy karta graficzna coś renderuje? O ile nie chodzi o renderowanie w real-time :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podstawowy błąd.

Karta graficzna odpowiada za wyświetlanie obrazu.

Jak sie zmieni procesor na szybszy to animacje w viewportach będa chodziły szybciej, ale jak sie zmieni grafe to rendering nie pojdzie szybciej (tzn. jedynie samo odpalenie maxa ze sceną - ale nie o to chodzi). Wyjątkiem są karty renderujące (PURE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska przecież maxio nie jest napisany w sposób pozwalajacy na wyciśnięcie maxa z karty graficznej, tez posiadan 7800gtx i coz tego, to akcelerator który wykozystują w zasadzie tylko gry, ponoć można puszczać rendery przez gpu ale to inna historia. Ja przesiadłem sie z gf 4200 i jestem zadowolony jeśli chcecie renderów w czasie rzeczywistym trzeba uczyć sie programowqać dx. Maxio nie jest tak pomyślany. Są ustawienia którymi mozna próbować podciągnąć płynność, mozna też zmienić stery ale cudów nie ma trzeba by przepisać maxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie pamieci duuuzzoo i jakis procek szybki. k. graficzna to do gier raczej... tam gdzie masz realtime rendery. moze sie jeszcze jakosc wyswietlanych obrazów w viewportach poprawic, no i tyle :P . A tak btw. dobra prace musisz miec, zeby sobie kupowac elektroniczne gowno za 2k pln :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adaroth

Hehe człowiek całe życie się uczy :D:D Przynajmniej się dowiedziałem czegoś więcej od was na temat maxa i jego wymagań. Swoje pytanie zadałem dlatego, że qmpel po przerobieniu geforca 2 64 mb na quadro [nie pamietam dokladnie typu, ale nie istotne] odczuł ogromną różnice w czasie renderowania w Solid Edge. Z tym, że ten program może wielce różnić się od maxa. Btw. -> mw4d -> ja jeszcze nie pracuję [tylko czasami dorabiam za grosze] :D w tym roku maturka mnie czeka ;) a co do karty to ja mam 7800 gt wartą około 1300 - 1400 a nie gtx [ok.2000 zeta] z tym, że można z niej wycisnąć wydajność gtx. W gierkach rzeczywiście miło się sprawuje, ale ileż można grać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności