Skocz do zawartości

Znikający polygon


Coruscant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;). Modeluję sobie właśnie meble więc od czasu do czasu renderuję zeby zobaczyc efekty. No i własnie jeden "efekt" jakoś mi zamącił tutaj :/.

 

Chodzi o czarny kwadrat (ten który zaznaczyłem na czerwono). Nie wiem skąd się tam bierze :/ renderowałem pod różnymi kątami i za kazdym razem się pojawia :/ Nie ma go tylko przy renderze z tyłu. Jak widzicie na siatce nie ma nic co mogłoby to psuć. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

renderujesz scanline`em ? czy vrayem ?

 

jesli vrayem to mozliwe ze masz tam zdublowany polygon, usun tą scianke i zobacz czy nize zostanie tam nic innego jesli jest tam drugi polygon ktory zachodzi na siebie to go skasuj

 

byc moze masz tam odwrócony polygon :> zaznacz go i w ustawieniach edit mesh/poly wcisnij "flip" (byc moze ta opcja jest tylko w modyfikatorze edit poly, w takim razie przejdz na edit poly)

 

jeslki to nie pomoze udostepnij model to zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię od nowa po walnąłem się z proporcjami więc sprawa już nieaktualna :)

 

Ale, żeby nie zakładać nowego tematu to spytam tutaj. Jak ustawić oś obrotu obiektu? Gdybym chciał wyanimować np. otwierające się drzwi to jeśli użyłbym normalnego obracania to działałyby jak obrotowe drzwi a zależy mi na tym żeby otwierały się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przesun obiektowi PIVOT, czyli tak jakby srodek jego osobistego ukladu wspolrzednych:) zaznaczasz obiekt, po prawej na gorze (na prawo od modyfikatorow) klikasz na ikonke potem na 'affect pivot only' no i przestawiasz pivot na bok drzwi ktory ma byc nieruchomy

 

 

ktos byl szybszy^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności