Skocz do zawartości

Efekt świetlny


_Mich@l_

Rekomendowane odpowiedzi

my.php?image=banio9ji.png

 

Pracuję nad banerkiem. Nie mam pojęcia jak zrobić efekt taki, aby wyglądało to jakoś tak: Że niby pod tą kartką jest jakby neonówa, ale nie przebija przez kartkę ,ale światło bokami wychodzi. Jak to zrobić?

 

P.S. Sorry Moderatorzy, ale nie mam pojęcia gdzie to wsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, to chyba ja źle tłumaczę. Jestem nowy, więc sry. OK. To co widzisz to są 2 warstwy, tylko że:

- tło jest takie: http://img219.imageshack.us/my.php?image=tlo1kh.png

- obrazek nutek: http://img219.imageshack.us/my.php?image=nowy13hv.png

- nutki: krycie: 80%, odejmowanie w stosunku do tła, lekki prześwit po bokach tła

 

Może to coś powie Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze warstwy ze światełkami, nie wiem jak je zrobić, takie że im dalej od kartki tym mniej świeci. Takie rozproszone. Przydałoby się jako 3 warstwa rozświetlająca i tło i nuty\

 

P.S. To co zrobiłem jest wogle ładne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

hmm, czy chcesz rozswietlic nuty czy tak jak pisales rzucic swiatlo jakby swiecilo pod kartka a kartka byla by nieprzepuszczajaca?

takie cos?

neo2uz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo wychodzilo by spod kartki wiec maskujesz kartke i rozjasniasz po bokach - za kartka ( jak kreska zrobil) - tylko bardziej zielonkawe i rozproszone. Swiatlo pod kartka tez mozesz troche bardziej zmiekczyc - wystarczy blur zwykly. jeszcze jak na sama kartke dodasz delikatniusia fakture papieru a na stol jakies drewienko to juz w ogole bedziesz mial wypasik. jasniejsze nutki to juz szczegol, selekcjonujesz i delikatnie rozjasniasz po gradiencie. I daj jakis antyalias na brzegach tej kartki zeby zebow nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma być taki nagłówek na stronie, pod kartką światło wydawało mi się dobre(kartką z nutkami). Gdzie jest ta opcja rozjaśniania po bokach? Ja używam Gimpa, Corel Photo-PAint 9 oraz rzadko Painta.

 

Mam pytanie do Was - na razie, żeby nie tracić czasu dorobiłem trochę elementów

Kopia%20new1.jpg Co do tego dodać można - tematyka bluesowa - proporcji obrazu nie zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przycisku "rozjasnianie po bokach":>

Nie wiem gdzie jest w gimpie czy photopaincie ale można użyć brushy albo gradientów, zakładam że i jeden i drugi soft takie cudne nażędzia mają. od biedy jakiś styl czy efekt warstw.

 

Tło jak tło, ujdzie, spełnia krajową normę ale liternictwo jest zaiste niemoralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie napisałem co, Jeśli się spodziewasz przepisu kucharskiego -Przesuń 3piksele w prawo, zmień na czerwone, Arial 12pkt. To odemnie go nie dostaniesz.

O typografii nie masz zielonego pojęcia więc najsensowniej będzie odesłać do poszukiwań w necie za artykułami o tej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież biglebowsky ci tyle napisał ze az sie dziwie ze ma tyle cierpliwości :D

Nie widzisz tego szpeczącego gradietu w cyfrach "07" ? Przecież to nie pasuje do kolorystyki ani troszke !

Podpatrz klimaty bluesowe na stronach o tej tematyce i zobaczysz jak powinno być własciwie !

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Tobie pasuja, tylko nie pasuja do pracy i do 'radeckiego', po kija ten gradient? po co obrysunek na 'radeckim' w dodatku reczny i niedokladny, jak to sie ma do bluesowego charakteru ktory chcesz uzyskac? Zawsze jak chcesz dodac jakis speszyl efekt zadaj sobie pytanie jaka funkcje mialby spelniac, czy jest niezbedny i jakie inne prostrze rozwiazanie moglo by spelniac taka funkcje. Ot przykladowo - dlaczego ten napis jest akurat w tym miejscu a nie innym? i jesli za odpowiedz masz tylko 'Bo tak mi pasuje' to zdecydowanie jest w zlym miejscu. Odstepy miedzy literami sa zupelnie niewiadomo skad.

Magazyny? Z polskich to obawiam sie, jedynie 2+3d porusza ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, czcionkę pobrałem z antraxja fonts i zrobiłem te literki takie jak to zwą "glassiness", zrobiłem je, bo kolory nie są takie wyzywajace w stosunku do tła, dałem po lewej, bo po prawej chciałęm dać harmonijkę, ale ona tam nie pasuje, więc tsak zostało i proszę was pomóżcie mi co tam mogę jeszcze dać...;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego darmowe fonty sa darmowe? - bo najczesciej sa bardzo nieszczegolne i niedopracowane.

Wybrałeś jakąś tam czcionkę która nie pasuje już koniec możliwości? Innych czcionek nie było? Przyjmijmy ze gradient nie jest wyzywajacy (mimo ze jest! i to paskudnie jak cholera krzykliwie wyzywajacy) Nie mozesz znalesc jednego koloru ktory nie bedzie wyzywajacy a jednoczesnie nie sprawi ze napis bedzie zupelnie niewidoczny?. Dales 'po prawej' chociaz dac mozna nie tylko po prawej lub po lewej ale w kazdym dowolnym miejscu -u gory, na dole, na skos, wyzej/nizej troche bardziej posrodku lub jeszcze 3 piksele na polnocny wschod wiec kombinuj. I już pisałem - przestań myśleć w kategoriach 'co dodać' - zasada jest prosta ma być minimum środków i maksimum przekazu.

 

Zawiesiłeś się na 'nie wiem co mam z tym zrobic' - wykasuj e napisy bo nic z nimi nie zrobisz. Zrob je od nowa, prosciej, mniej efekciarsko, z glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, bylem pewien ze zapytasz jaki kolor. Tylko ze to ma byc twoja pracka nie forumowa robota zespolowa. Może po prostu wysil sie i pokombinuj, odrobina samodzielnosci jeszcze nikomu nie zaszkodzila. Usiadz zrob kilka roznych projektow, przestan liczyc na to ze ktos cos zrobi za ciebie, czas skonczyc z mysleniem z podstawowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie krok po kroku nie ma sensu, zrob kilka wersji, pokombinuj, przyjrzyj sie im, zrob kilka innych, wtedy pokaz i pozwol skomentowac, ale nie pytaj o kazdy piksel, bo to Ty masz byc tworca a nie kto inny

 

pozdr

 

//edit: lol, jak zaczalem pisac, nie bylo posta przede mna ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności