Skocz do zawartości

Problem ze zrobieniem filmu z animacji w 3ds max8


Joytic

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem tutka http://www.max3d.pl/tut.php?id=254 ten z eksplozją. Zrobiłem wszystko jak należy. Jestem bardzo początkujący, to była moja pierwsza animacja. Wybieram zakładkę Rendering, następnie klkikam videopost. Z tamtąd wybieram Execute Sequence, wybieram nap. najniższą rozdzielczość. Range jest od 0 do 100. Niby wszystko przebiega dobrze pokazuje że coś tam tworzy, nad każdą klatką pracuje. Pojawiają się 2 okna: pierwsze to Video Post- pokazuje tam nad którą klatką pracuje itd., drugie to video postQueue- i tam pokazuje przebieg całej animacji. Dalej wciskam save bitmap, wybieram format avi i zapisuje. No ale powstały plik ma zaledwie kilka kilobajtów i 0 sekund, a powinien mieć ok3 sekund. Próbowałem także zapisywac na różne sposoby: divix, xvid, nieskompresowane i nic. Jak zrobić z mojeje animacji filmik???

Proszę pomózcie, nie chcę zniechęcic się już na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jezeli korzystasz z wideoposta to w kolejce oprocz ustawienia renderowania itepe musisz jeszcze ustawic (image output event), i w wskazac do jakiego pliku ma byc zapisana sekwencja, jezeli klikniesz na save bitmap na okienku renderingu to zapiszesz tylko i wylacznie ostatnia klatke.

Zeby to zrobic zaznacz to co renderujesz i na gornym pasku vposta kliknij ikonke prostokata z wychodzaca strzalka, potem poustawiaj sobie co i jak i zapusc jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kumam, zaznaczyłem add image output event i wyskoczyło okienko. Można tam ustawiać image file (jest tam jakiś label: unnamed i napis pod spodem not available), image driver (mam tam napis undefineted i nic nie mogę ustawiać), następnie wideo post parameters. Zaznaczone tam mam start na 0 i koniec na 100, i pod spodem zaznaczone enabled.

A jak po tym klikam to pojawia się nowy pasek w video post. Co mam dalej robić?

Czy jest jakiś prostrzy sposób żeby zrenderować (bo chyba tak to się nazywa) animację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosh, trzeba jeszcze kliknac na files w tym okienku co wyskakuje wybrac do jakiego pliku chce sie zapisac i ustawic kodek jezeli zapisujesz do avi. Ale lepiej zapisywac do sekwencji obrazkow. A potem kliknac ikonke run w vposcie i gotowe, prostsze nie moze byc, jezeli o ten tutorial chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem tępy, dopiero przed wczoraj pierwszy raz uruchomiłem 3d studio. Ale nie wiem jak to zrobić. Zrobiłem tą sekwencję i zapisał mi na dysku 100 obrazków i to jeszcze bez takiej poświaty jaka miała być. Już nie mama na to nerwów jak to zrobić.

P.S.

Tutoriale, które zamieszczane są na tej stronie nie są zrobione z myślą o początkujących grafików 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jaqk zrenderować. Ustawiam na klatkę 0, wciskam Autokey (pasek robi się czerony), następnie przesuwam pasek na 100 klatkę. Później wciskam F10 tam ustawiam i zapisuję plik avi jako nieskpmpresowany, a później w virtual dubie konwertuje na divix :)

Jest wkońcu jakiś efekt mojej pracy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jaqk zrenderować. Ustawiam na klatkę 0, wciskam Autokey (pasek robi się czerony), następnie przesuwam pasek na 100 klatkę. Później wciskam F10 tam ustawiam i zapisuję plik avi jako nieskpmpresowany

 

 

HAHAHA :D MEga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności